A čo vy? Máte radi rožok so syrom?

Autor: Dávid Králik | 25.3.2011 o 15:15 | Karma článku: 13,36 | Prečítané:  3812x

Do Popradu som dorazil krátko pred jedenástou. Rýchlo som si uviazal moju obľúbenú kravatu (ovečkovú :) a upachtený vpadol do konferenčnej miestnosti. Môj predchodca práve končil. V diskusii ktosi poukázal na neuveriteľné problémy, s ktorými sa boria pri práci s rizikovou mládežou a že v podstate je to už vopred stratený boj. Že aj tak nič nedokážeme zmeniť...Diváka vystriedal konferenciér a vyzval ma, aby som prišiel predstaviť národný projekt KomPrax...

Po chrbte mi stekal pot, ruky sa mi triasli a v krku som mal suchšie, než po tej najväčšej opici. Pomaly som sa zodvihol a kráčal smerom k rečníckemu pultu. "Toto nie je dobrá východisková situácia," kričalo čosi vo mne a hlava začala bežať na plné obrátky. Spomenul som si na rozhovor s dobrým anjelom Andrejom Kiskom, ktorý mi vravel, že hlava musí vedieť reagovať na situáciu a treba mať pripravený nejaký záložný plán.

"Dávid, mysli! Treba niečo názorné. Veď je to celkom ako v škole, aj tam bolo treba vždy názorne vysvetliť. Mysli! Mysli! Mysli!...A čo ten príbeh s tuniakom..."

Odrazu som pri pulte a predo mnou mikrofón... "Chcel som začať inak, ale po predchádzajúcom príspevku..." odmlčal som sa. Zo zeme dvíham svoj ruksak a vyberám z neho rožok. V publiku to zašumelo a tak som sa naklonil k mikrofónu a zahlásil: "Rožok." Ešte som vybral skladací nôž a natierkový syr. Opatrne som rožok rozrezal a začal natierať taveným syrom.

1.JPG

"Apetito," okomentoval som a ozval sa už aj smiech. Keď som rožok donatieral, s chuťou som sa doňho zahryzol. "Fuuuuuj," zvolal som o pár sekúnd. "Neznášam syr!"

2.JPG

"Viete, ak si dopredu poviem, že nedokážem situáciu zmeniť, budem mať syr, do konca života. No možno je niekde neďaleko maslo a stačí sa len porozhliadnuť a natiahnuť ruku." dokončil som a pomaly prešiel k prezentácii KomPraxu...Myslím, že sa mi táto práca bude páčiť...vlastne, myslím, že sa mi už páči :)

...A čo vy? Máte radi rožok so syrom?...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?