Neznášam byrokraciu!

Autor: Dávid Králik | 13.5.2011 o 12:12 | (upravené 13.5.2011 o 12:56) Karma článku: 13,27 | Prečítané:  2720x

"Než začneme, treba nám podpísať ešte jeden dôležitý papier," pri slove dôležitý som sa uškrnul a rukami naznačil úvodzovky. "Ja viem, už ste sa dnes niekoľkokrát podpisovali na prezenčky, ale toto súvisí s mojou aktivitou v projekte a tak treba ešte raz. V podstate ide len o akýsi súhlas, že nebudete zámerne šíriť mylné a zavádzajúce informácie o projekte.  A nebojte sa, logo EU je v presnom pomere k ďalšiemu logu, takže nám väzenie nehrozí," pokúsil som sa zavtipkovať, ale nikto sa nezasmial...

Pozerám na ich znechutené tváre a vôbec sa ich znechuteniu nedivím. Je dosť pravdepodobné, že i ja sa tvárim veľmi podobne (i keď v mojom prípade je to čistá pretvárka :). Postupne som teda porozdával "strategický" dokument :) a požiadal ich, aby si ho prečítali a následne podpísali.

111.JPG

"Ak niekto nemá pero, mám tu nejaké erárne, aby nám to podpisovanie netrvalo pridlho."

222.JPG

O chvíľu boli všetky papiere podpísané a bezpečne uložené v mojich rukách...

"Ak by sme boli v škole a ja by som vás chcel FORMÁLNE naučiť, aby ste nikdy nepodpisoval niečo, čo ste si vopred dobre neprečítali, nadiktoval by som vám do zošitov: Nikdy nepodpisujeme niečo, čo si riadne neprečítame! a vy by ste sa to potom naučili. Lenže, my nie sme v škole. Sme na workshope zameranom na KomPrax a s ním súvisiace neformálne vzdelávanie." Pri týchto slovách som vzal z kôpky vrchný papier a začal čítať vetu, ktorá bola ukrytá kdesi uprostred seriózneho dokumentu:

444.JPG

"Tak toto, priatelia, toto je neformálne vzdelávanie. Práve ste sa neformálne naučili, že neradno podpisovať čosi, čo si riadne vopred neprečítate. Práve takouto (ne)formou získate počas vzdelávania v národnom projekte KomPrax sľubované Kompetencie pre prax - alebo ak chcete praktické zručnosti do ďalšieho života."

Tetku Byrokraciu skutočne nemusím, rovnako, ako väčšina bežných smrteľníkov, no i tak jej dnes musím poďakovať, že mi tak milo a bezbolestne pomohla účastníkom workshopu vysvetlit pointu neformálneho vzdelávania a odštartovať tak moju prezentáciu projektu :)

Tak teda ďakujem :) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?