Som učiteľ, kopnite si do mňa!

Autor: Dávid Králik | 30.6.2011 o 15:15 | Karma článku: 20,01 | Prečítané:  9479x

Som učiteľ...byť v dnešnej dobe učiteľom, je fakt na prd. Každú chvíľu sa niekto na adresu učiteľov vyjadrí, akí sú v škole pri zvládaní žiakov nemožní. Pri snahe učiteľov hovoriť o plate, sa do nich začnú ľudia navážať, že sa pár hodín denne pohrajú s detičkami, na obed im padla, k tomu majú more prázdnin... A to ešte majú tú drzosť, pýtať vyššie platy?!?...  Som len učiteľ, tak si do mňa kopnite!

Učil som dvanásť rokov. S výnimkou posledných dvoch rokov, kedy som učil na súkromnej škole, som mal bežný tabuľkový plat. Aj napriek tomu si do mňa NIKDY NIKTO NEDOVOLIL KOPNÚŤ...vždy som bol PÁN UČITEĽ a ľudia sa ku mne správali úctivo a s rešpektom. A ja? Ja som to vnímal ako samozrejmosť, lebo verím, že dobrý učiteľ  je skutočne hodný obdivu a úcty! V každej druhej diskusii sa, moji milí učitelia, ľutujete a plačete. Píšete, akí sú slovenskí učitelia chudáci a nikto si ich neváži...Choďte niekam s týmto vašim skuhraním a sebaľútosťou. Ako chcete, aby si vás ľudia vážili, keď sami znevažujete svoju hodnotu, kade chodíte! Preberte sa! Dočerta, pozrite sa na seba do zrkadla a uvedomte si, KOHO TAM VIDÍTE... Z toho zrkadla na vás pozerá PÁN UČITEL!


Milí učitelia...je viac ako pochopiteľné, že ste nespokojní. Veď  kto by nebol... Neuveriteľne náročná práca, pretkaná haldou papierov a byrokracie za smiešny plat. Celkom jednoznačná rovnica...Áno, máte právo byť nespokojní, ba dokonca nahnevaní...Ale prosím vás...nezabudnite, kým ste... a buďte aj v tom hneve na seba hrdí!...je len na každom z nás, či chce byť pánom učiteľom, alebo...Pánom Učiteľom...

Ps: Tento blog nehovorí o všetkých učiteľoch...len o učiteľoch...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už všeobecnú zdravotnú dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?