Lovcov kreditov sklamem

Autor: Dávid Králik | 1.7.2011 o 17:17 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  2254x

Mladým vedúcim (15-17) a mládežníckym vedúcim (18+) KomPrax ponúka získanie minimálnych kompetencií, ktoré sa im budú hodiť  kedykoľvek v budúcnosti. Na školeniach zažijú veľa srandy a učenie bude prebiehať zaujímavými zážitkovými aktivitami. Ale čo pracovníci s mládežou? ...z nedávneho telefonátu..."A budú za toto školenie kredity? Nie? Tak ďakujem pekne." ...hm, dočerta, čo vlastne ponúkame pracovníkom s mládežou?

Jedna z vecí, vďaka ktorým som sa stal úspešným učiteľom, boli neformálne prvky, ktoré som používal počas svojich hodín. Ako ukážka môže poslúžiť KKZB (Kvalitné koberce za babku :), kedy som pri rátaní obsahov na hodine geometrie poveril príliš rýchlych a šikovných žiakov, aby si založili imaginárne firmy a pripravili ponuky na novú podlahu v našej triede, zatiaľ čo som sa ja venoval tým slabším.

Ďalším mojim bonusom boli netradičné aktivity v rôznych malých projektoch. Skrátka som napísal projekt a získal nejaké drobné na jeho realizáciu. Ako vtedy, keď sme natáčali ekofilm Príbeh starej plechovky, alebo vtedy, keď sme pod vedením pani anjelovej maľovali...

Do tretice, všetko dobré. Prezentácia zaujímavých hodín verejnosti mi pomohla získať lepšie postavenie v spoločnosti a dostatok úcty a rešpektu. Služobný byt a posledné dva roky aj veľmi slušné finančné ohodnotenie na súkromnej škole :)

 

Nuž čo, lovcov kreditov sklamem, lebo kredity neponúkam, no ak chce niekto pričuchnúť k prvkom neformálneho vzdelávania, projektovému mysleniu, či schopnosti prezentovať svoje kvality, potom mu KomPrax môže pomôcť k získaniu týchto kompetencií (A nie len týchto, lebo v programe je kompetencií omnoho viac, kuk sem :).

 

Ako to školenie tak nejako v kocke vyzerá? Polopate asi takto :)

 

A teraz už k aktuálnym školeniam pre pracovníkov s mládežou:

Pracovníci s mládežou aj ich budúci kolegovia alebo kolegyne majú príležitosť zúčastniť sa Základného vzdelávania pracovníkov s mládežou ešte počas tohto leta v Trnave alebo v Poprade. Každé vzdelávanie sa skladá z dvoch víkendových školení (je nutné sa zúčastniť oboch).

TRNAVA: 1. víkendové školenie (22.-24.7.2011) + 2. víkendové školenie (28.-30.10.2011)

POPRAD: 1. víkendové školenie (22.-24.7.2011) + 2. víkendové školenie (11.-13.11.2011)

Začiatok a koniec víkendového školenia: školenie začína v piatok o 16:00 a končí v nedeľu o cca 14:00

Náklady: IUVENTA preplatí každému účastníkovi ubytovanie a stravu a poskytne príspevok na cestovné do sumy 5,51€V prípade záujmu sa môžete prihlásiť vyplnením a zaslaním prihlášky, ktorú môžete nájsť TU. Prihlášku zašlite na: martin.mojzes@iuventa.sk

 

Uvažujem, prečo by sa mali pracovníci s mládežou prihlásiť na toto vzdelávanie...je to, ako keď sa siedmich statočných pýtali banditi, prečo sa vrátili brániť tých hlúpych dedinčanov...vraj im to prišlo jednoducho ako dobrý nápad :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.


Už ste čítali?