Nuda v škole? Nikdy!

Autor: Dávid Králik | 4.8.2011 o 18:18 | (upravené 4.8.2011 o 18:25) Karma článku: 9,29 | Prečítané:  1850x

Spiker prechádza neveľkou sálou, odrazu sa zastaví, otrčí mikrofón k nejakému drobcovi a vybafne naňho: "Je niekedy v škole nuda?" "Nieeeee, nikdy," odpovie krpec pohotovo a spokojne sa usmieva. Otázku spiker položí hádam ešte desaťkrát, no odpoveď je vždy rovnaká: "Nie, nikdy."

Táto hodina nudná nebola :)Táto hodina nudná nebola :)

Okamžite som si spomenul na mojich prďolákov..."Dávid, dnes bola na slovenčine strašná nuda," počujem hlasy mojich bývalých žiakov :) "Áno, lebo sme opakovali na polročnú písomku a chcem, aby ste ju dobre napísali."

Viete, v škole som bol blázon. Veci, ktoré som občas podnikal, hraničili so zdravým rozumom. Ako vtedy, keď som prišiel prezlečený za bezdomovca, alebo keď som im písal ráno mail a nechal sa zatnúť, nečinne sa prizeral, ako sa bijú, ostrihal sa pred ich očami, rozdával im vysvedčenia, snažil sa im ukázať, prečo viac netúžim po komunizme...a bolo toho omnoho viac. Takmer denne kopa srandy a zážitkov. A predsa boli hodiny, keď s kyslou tvárou zhodnotili: "Dávid, dnes to bola nuda." A ja som im dal za pravdu, ba dokonca som sa priznal, že aj pre mňa, no niekedy sú aj také hodiny potrebné.

Počas spikerského vstupu v Žiline som zase raz trochu poblbol. Kričali sme, spievali, aj kostru som oprášil. Keď som skončil, sadol som si medzi decká. Boli rozbláznené a tak som šťuchol asi osemročnú slečnu, jednu z respondentiek môjho malého úvodného dotazníku. Štrbavo sa na mňa zazubila a oznámila, že to bola sranda a páčilo sa. "A naozaj sa nikdy v škole nenudíte?" opáčil som. "Nooooo, občas aj hej."

...či je možné, aby sa deti v škole iba zabávali a nikdy sa nenudili, to neviem, lebo mne sa tento jav nepodarilo dosiahnuť, no tak nejako cítim, že by sme mali viesť deti k tomu, aby dokázali bez strachu povedať pravdu...i keď je tá pravda možno niekedy nepríjemná... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?