Nuda v škole? Nikdy!

Autor: Dávid Králik | 4.8.2011 o 18:18 | (upravené 4.8.2011 o 18:25) Karma článku: 9,29 | Prečítané:  1856x

Spiker prechádza neveľkou sálou, odrazu sa zastaví, otrčí mikrofón k nejakému drobcovi a vybafne naňho: "Je niekedy v škole nuda?" "Nieeeee, nikdy," odpovie krpec pohotovo a spokojne sa usmieva. Otázku spiker položí hádam ešte desaťkrát, no odpoveď je vždy rovnaká: "Nie, nikdy."

Táto hodina nudná nebola :)Táto hodina nudná nebola :)

Okamžite som si spomenul na mojich prďolákov..."Dávid, dnes bola na slovenčine strašná nuda," počujem hlasy mojich bývalých žiakov :) "Áno, lebo sme opakovali na polročnú písomku a chcem, aby ste ju dobre napísali."

Viete, v škole som bol blázon. Veci, ktoré som občas podnikal, hraničili so zdravým rozumom. Ako vtedy, keď som prišiel prezlečený za bezdomovca, alebo keď som im písal ráno mail a nechal sa zatnúť, nečinne sa prizeral, ako sa bijú, ostrihal sa pred ich očami, rozdával im vysvedčenia, snažil sa im ukázať, prečo viac netúžim po komunizme...a bolo toho omnoho viac. Takmer denne kopa srandy a zážitkov. A predsa boli hodiny, keď s kyslou tvárou zhodnotili: "Dávid, dnes to bola nuda." A ja som im dal za pravdu, ba dokonca som sa priznal, že aj pre mňa, no niekedy sú aj také hodiny potrebné.

Počas spikerského vstupu v Žiline som zase raz trochu poblbol. Kričali sme, spievali, aj kostru som oprášil. Keď som skončil, sadol som si medzi decká. Boli rozbláznené a tak som šťuchol asi osemročnú slečnu, jednu z respondentiek môjho malého úvodného dotazníku. Štrbavo sa na mňa zazubila a oznámila, že to bola sranda a páčilo sa. "A naozaj sa nikdy v škole nenudíte?" opáčil som. "Nooooo, občas aj hej."

...či je možné, aby sa deti v škole iba zabávali a nikdy sa nenudili, to neviem, lebo mne sa tento jav nepodarilo dosiahnuť, no tak nejako cítim, že by sme mali viesť deti k tomu, aby dokázali bez strachu povedať pravdu...i keď je tá pravda možno niekedy nepríjemná... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?