múdrosť v spätnom zrkadle

Autor: Dávid Králik | 14.10.2011 o 12:12 | (upravené 14.10.2011 o 13:17) Karma článku: 14,83 | Prečítané:  1763x

Šinul si to autom popri električkovej trati. Na semafore naskočila oranžová. Vyhodil rýchlosť a začal postupne spomaľovať. Zastal a znudene pozoroval okolie. Na zastávke postávali dve staršie dámy a jedna mladá, neveľmi sympatická, odfarbená blondína.

Odrazu sa jedna z dám zosunula na zem. Druhá na moment stuhla. V zápätí si duchaprítomne kľakla a položila hlavu ležiacej na svoje kolená. Blondína priskočila, šikovne zodvihla pani nohy, oprela ich o seba a jednou rukou ich pridŕžala. Druhou rukou vytiahla z vrecka mobil a roztrasene začala vyťukávať akési číslo. Zvláštne, teraz naňho pôsobila celkom inak. Naskočila zelená. Vyštartoval ako prvý.


Opäť červená. Tentokrát upútal jeho pozornosť predajca Nota Bene. Bol usmievavý a vtipne naznačoval spoza zatvorených okien vodičom stojacich áut, či nemajú záujem o kúpu časopisu. Jeden kúpil. Ďalší dvaja iba otvorili okno a vystrčili ruku s prebytočnými drobákmi, pričom podávaný časopis odmietli pokrútením hlavy. Predajca slušne poďakoval a zaprial krásny deň. Potom rýchlym krokom opustil cestu a bolo na čase, lebo autá sa v nasledujúcej chvíli hromadne rozbehli.


Ešte jeden semafor. Za ním bolo treba odbočiť doprava, potom kúsok po hlavnej a hneď zabočiť vľavo...Dobrých sto metrov vpredu sa stala havárka. Nejaký chmuľo vybehol z vedľajšej cesty a napakoval to do auta, ktoré išlo po hlavnej. Chcel sa spýtať, či netreba pomôcť a tak zastal a otvoril okno. Poškodený vodič kráčal smerom k vinníkovi. Nenadával a tváril sa pokojne. „Veľmi ma to mrzí,“ ozval sa nešťastne vinník. Na viac sa nezmohol. „Sú to len plechy. Mám v aute dve deti, hlavne, že sa im nič nestalo.“ Obaja sa usmiali a začali zmätene hľadať papiere potrebné na nahlásenie poistnej udalosti. Opäť sa rozbehol a nechal ich múdrosť zaniknúť v spätnom zrkadle...

Páči sa mi, keď si ľudia navzájom pomáhajú a tiež, keď sú veselí...ale hlavne, keď chápu, že to jediné dôležité, je ľudský život...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?