Zrušíme si najlepšiu školu v Prievidzi?

Autor: Dávid Králik | 17.2.2012 o 9:09 | (upravené 23.2.2012 o 10:07) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  1624x

Podpísal niekoľko papierov a chystal sa vstúpiť do miestnosti. Vtom ho upútal farebný výkres, vycapený na stene presne oproti. Bleskovo prečítal vtip o dvoch veveričkách a rozpačito sa pomrvil. Absolútne nechápal, ako súvisia dve veveričky s touto konferenciou.

Okrem plagátu, na ktorom bol vtip o veveričkách, sa na stene nachádzal aj jeden celkom obyčajný, trochu natrhntý a pokrkvaný papier, na ktorom bol kompletný program dnešného dňa. Zatiaľ čo vtip zaujal hneď niekoľkých, program si nevšimol nik.

"Celkom dobrá ukážka, aká dôležitá je prezentácia, čohokoľvek. Môžete v sebe niesť sebedôležitejší odkaz, ak sa nedokážete predať, nie je vám to nič platné."

2.JPG

Na úvod trochu rozohriatia. Je to jednoduché. Vystrčte ukazovák pravej ruky smerom ku mne a na ľavej ruke vystrčte palec smerom nahor, pričom ukazovák ostane skrčený. Jednoduché. A teraz to začneme striedať, Na oboch rukách naraz, prosím :)

9.JPG

Pár mladých nám porozprávalo, čo robili v rámci svojich projektov...niekto robil tábor pre deti, iný prezentáciu rôznych športov verejnosti...

1.JPG

A potom už naše workshopy...v meste bude veľa predajcov párkov. Prečo by si mal niekto vybrať práve ten váš?

3.JPG

"STOP! Neriskujte a nejedzte koláče, bo náš párok zaplače." (Znelo to možno trochu inak, možno tam bolo že vy zaplačete, fakt už neviem, ale čosi v tom zmysle som si zapamätal :)

4.JPG

"Naše párky sú vždy čerstvé a teplé!" Brrrrrrr :)

6.JPG

"Lebo naše párky Cassanova zvábia každého."

7.JPG

Stačí jeden jediný párok a pes už za fenami ani neštekne :)

8.JPG

Diskusia začne dnes na tému: Zrušíme Mariansku, najlepšiu školu v Prievidzi?

Jedna skupina, tvrdila, že je to volovina. A na podporu svojho názoru hádzala jeden argument za druhým.. prihlásilo sa sem najviac prvákov, žiaci z tejto školy sú veľmi úspešní, škola sa teší dobrému menu a priazni žiakov i rodičov, je dobre vybavená a dobre situovaná...

20.JPG

Druhá sa snažila obhájiť toto sporné rozhodnutie... škola má nižšiu naplnenosť, než je jej kapacita... jej zlúčením s inou školou sa ušetrí veľké množstvo prostriedkov, ktoré možno efektívne využiť pre zlepšenie podmienok pre žiakov i učiteľov... pri jej zrušení sa môžu celé triedy aj s učiteľmi a vybavením presunúť a tak sa vlastne samotným žiakom či pedagógom nič vážne nestane...

21.JPG

Nasledovala disksia o tom, ako študentov SOŠ v Prievidzi pripravuje škola do praxe. Či sa boja uplatnenia v budúcnosti, čo by vlastne chceli robiť a na čo si trúfajú...

...

Čo sme teda dnes zažili počas dlhého dňa?

Trochu kreativity...

5.JPG

Trochu prezentácie...

10.JPG

Trochu sebamotivácie...

11.JPG

Trochu motivácie druhých...

12.JPG

Trochu komunikácie...

13.JPG

Trochu práce v tíme...

14.JPG

 

Po Komárne teda druhá stredná škola za nami...bol to pekný a náročný deň, za ktorý by som rád poďakoval...

 

... študentom, ktorí hýrili zaujímavými a kreatívnymi nápadmi...a hlavne ocenili moju Valentínsku báseň, ktorú som pre nich narýchlo načmáral do svojho poznámkového bloku :)

... učiteľom i vedeniu SOŠ obchodu a služieb v Prievidzi... ktorí sa nezľakli netradičnosti ponúkanej aktivity...

... Magde, Gabike, Viere, Silvii, piatim mladým z kompraxu ... za všetko :)Milí študenti, nezabudnite, že len vy rozhodujete o tom, čím budete a ako sa v budúcnosti uplatníte... Ale bez ohľadu na to, či sa stanete čašníkmi, alebo manažermi hotelov, hlavné je, aby ste boli dobrými ľuďmi.


 

Adios a dovidenia 13.3. 2012 v Trnave, priatelia :)

Ps: Rád by som oslovil aj ďalšie stredné a vysoké školy, ktorým by sa páčilo zažiť takýto deň, aby sa mi ozvali (Ohľadne financií si dovolím vopred upozorniť, že je to pre školy i študentov celkom zadarmo :) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?