či človek (m)učí dospelákov, puberťákov, alebo malých šušňov

Autor: Dávid Králik | 25.7.2012 o 12:12 | (upravené 25.7.2012 o 12:21) Karma článku: 10,27 | Prečítané:  1200x

Už je to viac než rok, čo som naposledy stál pred deckami v triede, a tak v rámci plánov, ktoré mám na jeseň, javilo sa mi "malé preopakovanie (m)učenia" ako dobrý nápad. Lenže teraz, keď došlo na lámanie chleba...Som trochu v strese, mám sucho v ústach a potia sa mi ruky. Horda malých päťročných šušňov, ktorých som nikdy pred tým nevidel, na mňa v očakávaní vypliešťa oči, takže šanca cúvnuť je vylúčená.

Skôr, než som si uvedomil, do čoho sa to púšťam, ocitla sa mi v ruke maňuška a pýtala sa deciek, kto sa ako volá a tiež ich učila zdraviť. No a potom som sa zrazu videl, ako pochodujem. Deckám viac nebolo treba a začali pochodovať tiež. Po chvíli sme už zase sedeli a chvíľu šepkali, potom zase hučali. Trochu sme pospievali, keď v tom sa gitara rozladila a mne napadlo, že by sme si mohli namiesto hudobného doprovodu brnkať po ušiach. A potom sme skandovali ako praví futbaloví fanúšikovia a potom...

 

Vykričaný a upachtený sadám do auta a sám pre seba konštatujem, že je zrejme celkom jedno, či človek (m)učí dospelákov, puberťákov, alebo malých šušňov. V konečnom dôsledku to vždy sľubuje veľa zábavy (jazykom našich dcér by sa dalo povedať, že to sľubuje riadnu haluz :)

- - -

Dodatočne mi napadá ešte jedno poznanie...nech už budem v živote robiť čokoľvek, nejaká časť zo mňa zostane doživotne (m)učiteľom a kedykoľvek sa dostanem pred hordu poznaniachtivých jedincov, postačí len siahnuť do tajného "šuplíku" a... :)))

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?