Dnes sa zmaľujem, ako zákon káže

Autor: Dávid Králik | 27.7.2012 o 11:22 | (upravené 30.7.2012 o 14:17) Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1205x

Včera som sa kvôli súťaži krátkych videí vo svojom ukážkovom videu ostrihal, oholil a hodil do gala. V diskusii sa však ozývali hlasy, že ten menej upravený jedinec, bol tak nejako zaujímavejší a srdcu milší. Hm. Lenže čo s rozliatym mliekom? Napadá mi len jediné. Dnes sa zmaľujem, ako zákon káže.

Len pre poriadok pripomínam, čo som písal už minule:

- - -

Okrem aktivít so študentmi stredných a vysokých škôl mám v rámci KomPraxu za úlohu zabezpečiť súťaž krátkych videí. Téma je brilantne neuchopiteľná: „Prínos neformálneho vzdelávania v práci s mládežou“. Čo už. Aby som túto tému potenciálnym záujemcom aspoň ako tak poľudštil, pokúsim sa priniesť v krátkom čase niekoľko praktických ukážok, ako by som sa zhostil úlohy ja :).

V súťaži krátkych videí ide v princípe o akúsi reklamu tomu, prečo by mali byť mladí ľudia aktívni už počas svojich študentských rokov. Ide o to, že ak niekto už počas štúdia organizuje rozličné akcie a podujatia, získa príležitosť osvojiť si praktické zručnosti, ktoré sa mu môžu hodiť v budúcom zamestnaní. Vo videách teda môže ísť o motivovanie k takýmto aktivitám, alebo priblíženie toho, čo všetko sa človek počas týchto aktivít môže naučiť, čo všetko môže získať.

- - -


"Kšic, Dávid, už to robíš zase!" "Čo?" "Už zase sa ti tá huba nezastaví a meleš a meleš." "Dobre, dobre, veď už sa dostávam veci na koreň." "Som sam ucho :)"

Keď som sa stretol pred časom s Danom Hevierom, povedal mi veľmi zaujímavú vec. "Ak človek maľuje, farby ostávajú nie len na plátne, ale i na jeho rukách." ...Tak teda dnes asi o tom, že ..."Vždy, keď sa snažím meniť svet, tak nejako mimochodom, zmením seba."

 

 Ak by ste sa chceli zapojiť do súťaže, click, kuk, kamera, strih a ideeeeeeš :)


 

Ps:Okrem hlavnej myšlienky, ktorú som spomínal vyššie, pokúsil som sa  v tomto videu "nenápadne" poukázať na jednu z praktických zručností, ktoré mladí ľudia potrebujú v praxi a ktorú možno získať práve v neformálnom vzdelávaní. Konkrétne ide o... doplňte si na základe videa, je tam veľmi nenápadne ukrytá :)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?