Kedy u nás bude vhodná klíma na fínske školstvo?

Autor: Dávid Králik | 6.8.2012 o 12:40 | (upravené 6.8.2012 o 13:09) Karma článku: 13,29 | Prečítané:  1244x

Tak a je to jasné. Fínske školstvo je v našich podmienkach definitívne vylúčené. Nie, vôbec tu nejde o to..."keby sme nekradli, mali by sme na to, rovnako ako Fíni"...problém je celkom inde. Zvláštne, stačilo by tak málo...hm..Škoda.

Čítam si malú analýzu toho neuveriteľne úspešného fínskeho modelu Britských listoch a zdá sa mi, že to vôbec nie je až také výnimočné a nezdolateľné, ako to bolo prezentované. Aspoň teda z pohľadu mňa, ako učiteľa, vidím tam mnoho vecí, ktoré sú mi blízke. Už už sa začínam radovať, dokonca si spokojne pískam, keď v tom...

"Odbory vzdělávání od ministerstva po obecní úřady vedeny pedagogy a ne profesionálními politiky, či laiky."

Ono, priatelia, priznajme si, logiku to má. Koniec - koncov, len absolútny idiot môže veriť, že ľudia, ktorí sa o školstvo ani len neobtreli, dokážu od stola urobiť rozhodnutia, ktoré budú mať zmysel a posunú zdevastované slovenské školstvo aspoň o krok vpred (táto situácia je tu dlhodobo, týka sa teda rovnako času, kedy vládla pravica i ľavica, len jedno je v červenom a druhé v modrom :).

...

Na čo som teda prišiel pri dnešnom čítaní?

Kým tu ľudia nebudú na dôležité i menej dôležité pozície v oblasti školstva vyberaní len a len na základe odbornosti a schopností, nebude na Slovensku nikdy vhodná klíma na fínske školstvo. A nie len naňho, ale aj na akýkoľvek iný, zmysluplne fungujúci školský model...

...

Ps: Len mi tak napadlo, že či by sme toto poznanie nemohli aplikovať aj ďalšie nefungujúce systémy, ako napríklad zdravotníctvo a tak... čo myslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?