ako ďalej s vysokými školami (krátky draft)

Autor: Dávid Králik | 7.8.2012 o 11:33 | (upravené 7.8.2012 o 11:56) Karma článku: 14,04 | Prečítané:  1795x

Po minulom blogu, kde som načrtol svoju predstavu, ako by som sa do problematiky školstva pustil ja, prinášam dnes draft, týkajúci sa konkrétne vysokých škôl. Viem, poviete si, učiteľ z 1.-4. by chcel hovoriť do problematiky vysokých škôl? Nie je to trochu odvážne? Alebo hádam aj drzé? Máte pravdu, je mi to trochu cudzie a práve preto by som rád poprosil každého (nie len učiteľov), aby si prečítal tento krátky draft a zaujal stanovisko. Za pomoc vopred ďakujem!

Vážení a milí priatelia, inšpirovaný ďalším "šikovným študentom" , dovolil som pripraviť návrh udeľovania vysokoškolských titulov pre výnimočné osobnosti (tieto majú nárok získať titul bez požadovaných vedomostí a zručností):

Bakalár - reprezentant v akomkoľvek športe (neúspešný, teda bez nejakéh výraznejšieho úspechu), herec (seriálový, bez výnimočných úloh), spevák (neznámy, môže ísť aj o účastníka niektorého zo semifinále súťaže Superstar), novinár/spisovateľ (bez zvláštneho nadania, minimálne jedna kniha, alebo 100 príspevkov v nejakom časopise), bloger (karma dlhodobo nad 5), poslanec (člen opozície)

Magister/inžinier...etc - športovec s jedným veľkým úspechom na medzinárodnom poli v mládežníckych ketegóriách (žiaci, kadeti, juniori), herec (s hlavnou úlohou aspoň v jednom v celovečernom filme), spevák (predal viac než 5000 nosičov, prípadne má na Fb 1 000 like-ov), novinár/spisovateľ (minimálne 3 knihy, pravidelné prispievanie aspoň 3 roky do nejakého časopisu), bloger (karma nad 10), poslanec (člen vládnucej koalície)

Doktor - športovec, ktorý získal striebro, alebo bronz na jednom z vrcholnýc podujatí (OH, MS, ME), herec (divácky obľúbený, nepravidelne obsadzovaný v rôznych filmoch a seriáloch), spevák (máva vypredané koncerty, a predal viac než 10 000 nosičov), novinár/spisovateľ (minimálne 5 vydaných titulov, pravidelné prispievnie do dvoch a viacerých časopisov), bloger (karma nad 15), štátny tajomník

Docent - športovec (získal aspoň raz v živote zlato na OH, MS, alebo ME), herec (veľmi obľúbený, hrajúci vo všetkých seriáloch aj vo väčšine slovenských filmoch), spevák (má viac, než 20 000 predaných nosičov a zmienka o ňom je každý týždeň v Novom čase), novinár/spisovateľ (minimálne desať kníh, resp. každodenné prispievanie do denníku po dobu piatich rokov), bloger (karma nad 20), minister (okrem ministra školstva)

Profesor - športovec (viacnásobný medajlista na OH, MS, ME), herec (pravidelne dostáva hlavné úlohy v našich i zahraničných filmoch), spevák (predal 100 000 nosičov, alebo má na Fb 1 000 000 like-ov), novinár/spisovateľ (viac než desať titulov a viac než desať rokov systematického prispievania do novín a časopisov), bloger (karma nad 25), premiér/prezident/minister školstva

 

Verím, že moja klasifikácia má ešte mnoho nedostatkov a chýb, preto prosím každého, kto má nápad, ako ju vylepšiť, aby mi bez ostychu poslal návrhy na zmeny či doplnenie. Tak šup šup, komu by sme ešte mohli prideliť nejaký titul? A za čo?

Veľká vďaka!

 

Ps: Páni moji :( Najskôr Richter, teraz Figeľ...Čo vám, chlapci, mám na to povedať? ... asi len toľko, že...

Či ste ladení do červena alebo do modra, pocit z vašich "študijných úspechov" smrdí stále rovnako :(

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?