Už sa dnes tvoj učiteľ pohádal s kolegami?

Autor: Dávid Králik | 14.8.2012 o 14:33 | (upravené 14.8.2012 o 14:39) Karma článku: 11,46 | Prečítané:  2002x

Že nie? Potom s ním nie je niečo v poriadku. Navrhujem poskytnúť okamžite prvú pomoc a následne urýchlene vyhľadať lekára!

Sedel som u známeho v kabinete a počúval..."Nebol som v skupine ako ďalej učiteľ už pár mesiacov. Najskôr som tam bol skoro stále, lebo som sa tešil, že sa konečne učitelia zmobilizovali a veci sa pohnú. Potom už len občas a teraz len výnimočne." Odmlčí sa a ja trpezlivo čakám na pokračovanie. "Vieš, zakaždým, keď sa tam "zastavím", je to o tom istom. Niekto tam "postne" nejaký článok, alebo nejaké akčné vyhlásenie typu: "štrajk?" a podobne, pričom následne to skalní o-like-ujú, strhne sa búrlivá diskusia, ktorá sa najskôr nesie v duchu hrdinstva, potom sebaľútosti. Čoskoro sa však začne boj medzi jednotlivými učiteľmi - diskutérmi, ktorý nekončí žiadnym konštruktívnym záverom. Nuž a to je asi tak všetko. Dám krk na to, že je tomu tak aj dnes. Hm... obávam sa, že tomu tak bude aj o rok aj o desať..." dokončil môj známy a nastalo ticho...

- - -

...učitelia, napadá mi len jediné. Ak skutočne nechcete, aby na vás spoločnosť aj naďalej pozerala ako na bandu rozhádaných a rozmaznaných deciek, tak sa tak nesprávajte!

- - -

Alebo viete čo, milí učitelia? Neprestávajte! Hádajte sa o živote chrústov aj naďalej, bite sa do krvi za svoje názory, presadzujte svoje ego medzi sebou, keď už ho nedokážete presadiť v bežnom živote, aby sa s istotou naplnili sa slová môjho známeho!

Vlastne sa zrejme nenaplnia. Nie, nie, desať rokov tá iniciatíva nemá šancu prežiť. Už o pár rokov sa prvotní nadšenci unavia a rezignujú. Aj znudené obecenstvo sa začne postupne rozchádzať a celá táto skupina zarastie machom a lišajníkmi. A vy? Vy si budete zase iba šomrať v kabinetoch a sťažovať sa, ako veľmi vám spoločnosť ubližuje a nikto si vás neváži...

Lenže to nie je pravda..ubližujete si predovšetkým vy sami a ste to práve vy, komu najviac chýba úcta k učiteľom :(


...venované učiteľom s vierou, že z nich raz budú Učitelia...

 

Ps: Tento blog nie je o Učiteľoch, len o učiteľoch...hm

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?