Len, preboha, nečakajte žiadne prekvapenie!

Autor: Dávid Králik | 19.8.2012 o 9:55 | (upravené 19.8.2012 o 14:20) Karma článku: 10,39 | Prečítané:  720x

Tu som chcel dať nejaké intro, ale po hodine trápenia, písania a mazania som dospel do bodu, že tu nemám napísané nič, a tak to už nemienim riešiť (intro si doplňte dľa ľubovôle ;) …Každopádne reč bude o filme  “Nedotknuteľní“, v ktorom človek od prvej do poslednej chvíle vie, čo sa stane a ako to celé dopadne. Celkom, ako keď vezmete známe CD, vložíte ho do prehrávača a pustíte. Keď doznie posledná skladba, vstanete a vymeníte ho, poprípade pustíte ešte raz. Len, preboha, nečakajte žiadne prekvapenie!

...ide o príbeh nekonvenčného ošetrovateľa, ktorý celkom zmení život imobilnému boháčovi. Všetci ostatní uchádzači neobstoja. Nezáleží na tom, že sú skúsení, s odporúčaniami a úprimnou snahou. Jednoducho sú smiešni a iba černoch z geta je ten správny. Očarí boháča, ten ho zamestná a čo viac, je s ním šťastný a hádam sa aj spriatelili. Samozrejme to končí „hepáčom“, keď po predchádzajúcom nutnom odchode, vracia sa skvelý ošetrovateľ, aby svojho chorého odviezol na schôdzku so ženou jeho snov...Plytký príbeh, jasná zápletka, žiadne veľké umenie..mohol by jeden povedať, ale...

Vychádzame so ženou z kina. Držíme sa za ruku a hľadáme slová. Hlavou mi prebehne, že to bolo celkom, ako keď vezmete známe CD, vložíte ho do prehrávača a pustíte. Keď doznie posledná skladba, vstanete a chcete ho vymeniť, poprípade pustiť ešte raz, no namiesto toho, v nemom úžase pozorujete, ako si slnko nemiestne s vašim CD-čkom zažartovalo a vyzdobilo obrázok visaci na stene.

duha11.jpg


Napokon sa na všetky tie hlboké myšlienky vykašlem, zašepkám: “Bol to úžasný film a veľmi príJEMNÝ zážitok“, žena mi stisne ruku ešte silnejšie a ja viem, že ani jeden z nás sa necíti byť oklamaný...

...bodaj by takýchto príbehov bolo čo najviac...

...a rovnako ako tento tu, nie len vo filmoch... 

- - -

Život je občas neznesiteľne krásny, nemyslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?