Slušný príjem nie je pre skutočného učiteľa motiváciou!

Autor: Dávid Králik | 5.9.2012 o 11:44 | (upravené 5.9.2012 o 14:51) Karma článku: 14,30 | Prečítané:  2554x

Tou pravou motiváciou, prečo sa každý deň dostaviť do tej, či onej triedy, je pre skutočného učiteľa radosť z (m)učenia tých malých, väčších, ba i najväčších študentov. Spoločné hľadanie a objavovanie, úspech a smiech, ale aj sklamanie, či plač, keď jednoducho niečo nevyjde. Ale plat? Ani náhodou!

Slušný plat je len nutnou podmienkou k životu. Človek potrebuje zaplatiť nájom, elektriku, plyn (veď to poznáte..."Složenky, vy krávy jedny nenažraný" :), deckám pokúpiť čo to do školy, domov nejaké potraviny, oblečenie a ak náhodou vydá, aj si dopriať nejakú dovolenku. A aby som nezabudol, žene čas od času ružu a čokoládu ;)

Kým som ešte (m)učil, patril som medzi niekoľko šťastlivcov, ktorým sa akýmsi divným riadením osudu a šťasteny podarilo v školstve vyfasovať veľmi slušný príjem. Ten s odretými ušami všetky vyššie popísané potreby ako tak pokrýval a keď náhodou nie, tak tu boli rôzne ponuky aj z vonku a čo chýbalo, zarobil som inde.

Mal som slušný príjem. No tento slušný príjem, alebo ak chcete, peniaze, pre mňa nikdy neboli motiváciou, aby som bol dobrý učiteľ, aby som sa v škole prezliekal za bezdomovca, či Máriu Teréziu, aby som sa ostrihal v snahe vysvetliť prďolákom kauzu BMG invest, aby som im lepil vysvedčenia na strop, aby som ich nútil vstupovať na smradľavé toalety, či aby som im posielal tajný mail...to nie...ale boli pre mňa potrebné na to, aby som v súkromí žil ako ČLOVEK.

 

Slušný príjem nie je pre skutočného učiteľa motiváciou, ale je nutnou podmienkou k tomu, aby mohol normálne žiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu. Rusi si chcú posilniť pozíciu v Sýrii.

KOMENTÁRE

Všetko, čo pôsobí ako hrozba, sa môže zísť

Nie je premiér Fico vlastne komplimentom pre EÚ?

TECH

Keď telefonujete, neťukajte do klávesnice. Hackeri vás prečítajú

Ťukanie môže odhaliť konkrétne tlačidlá.


Už ste čítali?