Milí Expresáci...až na to zaradenie medzi skuvíňajúcich učiteľov ;)

Autor: Dávid Králik | 11.9.2012 o 9:49 | (upravené 11.9.2012 o 9:58) Karma článku: 9,45 | Prečítané:  1238x

Bolo príjemné počuť po dlhšom čase zase raz svoj hlas z éteru. A ešte príjemnejšie bolo, že ten hlas hovoril to isté, ako v čase nahrávania.

Po poslednej skúsenosti s ta3, kde môj príspevok zostrihali a pointu zmenili na nepoznanie, som bol trochu v očakávaní, ako sa to tentokrát vyvinie a čo zase narozprávam bez vlastnej vôle..

Napokon však odznelo presne to, čo odznieť malo... že ak chceme skutočne posunúť školstvo k lepšiemu, je najvyšší čas začať riešiť to hlavné a tým je kvalitný učiteľ. Najskôr omnoho príprava každého učiteľa, potom cesty, ako ho v školstve udržať, s čím nepopierateľne súvisí možnosť dať mu slušný príjem, aby mohol slušne žiť. V dvadsaťsekundovom vstupe som ešte stihol bývalým kolegom odkázať, že je najvyšší čas prestať skuvíňať a sťažovať sa v kabinetoch, lebo je len jedna odpoveď na otázku, kto sa konečne postaví za učiteľov... A tou odpoveďou je: Nikto iný, LEN VY SAMI!


Týmto ďakujem rádiu Expres za serióznosť a teším sa na ďalšiu spoluprácu ;)Jáááááj, počkať, ešte je tu predsa len jedna drobnosť. Po mojej druhej odpovedi ktosi z vás naznačil, že aj ja som patril medzi skuvíňajúcich učiteľov, kým som bol ešte v školstve a riešením mojej nespokojnosti bol odchod a nájdenie si nového zamestnania. Tak to je asi najväčšia blbosť, akú som kedy počul ;) Kým som (m)učil, mal som slušné finančné ohodnotenie a ešte slušnejší spoločenský status, lebo ja som nebol len učiteľ... ja som bol PÁN UČITEĽ. Odišiel som preto, lebo som sa v škole naučil všetko, čo som mohol a cítil som túžbu spoznávať zase niečo nové. Čoskoro odídem aj z národného projektu KomPrax a dôvod bude rovnaký...

...Život je tak neznesiteľne pestrý a úžasný, no súčasne príliš krátky a ja som hladný v túžbe po poznaní a učení sa novým veciam...

Nuž, moji milí Expresáci, ešte raz vďaka za seriózne spracovanie mojich odpovedí... bez akejkoľvek snahy upraviť ich význam nevhodným zostrihaním a...hádam aj stačilo, či?


Adios ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?