Arab a Žid

Autor: Dávid Králik | 16.11.2012 o 12:13 | Karma článku: 12,82 | Prečítané:  2315x

Prichádzame so ženou a deťmi k ZOO. Odrazu sa na mňa usmeje chlapík s krpatým deculom na rukách. Až po chvíli ho zaradím..."Jééééj, Kamil," zvolám prekvapene a potešene, vidiac kamoša po dlhom čase.

Čítam si diskusie pod textom: Rakety dopadli až k Tel Avivu... a potom aj ten o egyptskom premiérov v Gaze...a napadá mi, že s rovnakou intenzitou, s akou bojujú Palestínci s Izraelcami, alebo Izraelci s Palestíncami (pre istotu dávam obe alternatívy), bojú aj slovenskí dikutéri pod obidvoma článkami. Cítim tam toľko nenávisti, hnevu a nevraživosti, až ,

 

Vždy som tvrdil, že činmi, ktorými meníme svet, meníme v prvom rade sami seba...

...dnes by som rád povedal, že cesta k zmene sveta sa musí začať u každého z nás...

 

Prichádzame so ženou a deťmi k ZOO. Odrazu sa na mňa usmeje chlapík s krpatým deculom na rukách. Až po chvíli ho zaradím..."Jééééj, Kamil," zvolám prekvapene a potešene, vidiac kamoša po dlhom čase.

Aby som nezabudol, Kamil má palestínske korene. A ja? Židovské. Kamil je učiteľ. Kým ešte študoval, pomáhal mi s jednou akciou v mojej triede. Teraz učí pre zmenu on a prosil ma, či by som mu vedel pomôcť s nejakými inováciami na angličtinu. Tak som mu čosi poslal. 

Nepamätám si, že by sme sa s Kamilom niekedy pohádali, pobili sa, alebo si nebodaj vzájomne dopriali nevraživosti a nenávisti. Takéto niečo si fakt nespomínam... a to i napriek tomu, že sme navzájom iní a máme na isté veci úplne rozdielny názor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?