Hľadá sa taká...ehm...ako by som to...skrátka...nezáväzný flirt

Autor: Dávid Králik | 23.1.2013 o 9:19 | (upravené 23.1.2013 o 9:44) Karma článku: 10,23 | Prečítané:  2121x

Je mi jedno, či si mladá, alebo trošku staršia, pekná, škaredá, populárna, alebo celkom neznáma. Chcem s tebou prežiť týždenný nezáväzný flirt a celkom mi stačí, ak budeš chcieť aj ty. Trochu pošpásujeme, užijeme si a potom si povieme „Adios"... Nájdem ťa?

Priedušnica, priedušky a pľúca :)Priedušnica, priedušky a pľúca :)Asi ja, nepamätám si :)

Vec sa má tak. Dostal som celkom zaujímavý nápad a rád by som ho skúsil, no nemám kde. Áno, hovorím o takom mojom tradičnom blbnutí v škole. Program je najvhodnejší pre štvrtákov (možno šikovných tretiakov, alebo veselých piatakov :)...čo dodať?

Hľadá sa škola na týždenný nezáväzný flirt ;) Priebeh flirtu je predbežne plánovaný asi takto:

1)Pátranie: Na základe zašifrovaných kódovaných odkazov (šifry budú pravdepodobne spojené s matematickými výpočtami aktuálneho učiva) by mali decká objaviť tajné starobylé nákresy poschovávané v triede. Keď ich nájdu a poskladajú, dostanú schému dýchacej sústavy.

- - -

2)Stavba: V triede bude kopec materiálov (stany, karimatky, spacáky, kartón, fólia, krepák, motúz, deky... úloha bude jednoduchá: Postavte podľa schémy dýchaciu sústavu, ktorá bude dostatočne veľká, aby sa ňou dalo prechádzať (v minulosti som deckám pomáhal, teraz som však dospel k názoru, že je lepšie, ak sa s tou úlohou popasujú samé, lebo tvorivosť, kreativita, samostatnosť, práca v tíme, komunikácia a tak ;) Jednotlivé orgány samozrejme pooznačujú menami.

- - -

3)Diskusný klub: Sadneme na koberec (na zadok :) a budeme spoločne uvažovať nad tým, kadiaľ sa asi dostáva dnu do dýchacej sústavy kyslík a kde by mohla prebiehať výmena za oxid uhličitý. Nepoviem im to, skôr chcem, aby na to prišli sami. A ak na niečo neprídu, tak dostanú čas, aby si to zistili - na nete, od starších spolužiakov, od iných učiteľov, od riaditeľky, od rodičov (priateľ na telefóne :)

(Pozn. Toto som vnímal ako najväčšiu slabinu Planéty vedomostí, že ponúkala hotové riešenia, nie možnosť rozmýšľať, vytvárať hypotézy a pátrať po správnych odpovediach ;)

- - -

4)Cesta do hlbín študákovej duše: Prechádzame s kamerou cez našu sústavu. Každý žiak sám. Natáčame jednotlivé orgány z vnútra a komentujeme podľa nápisov, kde sa práve nachádzame. Jasné, že nakoniec vymeníme kyslík za oxid uhličitý (v mieste, ktoré sme si v predchádzajúcej diskusii určili ako to pravé) a vraciame sa späť na svetlo sveta ;)

- - -

5) Hollywood entertainment uvádza: Sadneme za comp a hráme sa Movie Maker. Trochu striháme a pridávame titulky (veď viete, kamera, strih, réžia a tak ;)

- - -

6) Spievanie je zo všetkého najkrajšie (Dara idééééš:): Sadneme si zase na koberec (na zadok a vymyslíme jednoduchú pieseň, v ktorej sa bude spievať o dýchaní a samozrejme refrén budú vymenované orgány dýchacej sústavy ;)

- - -

7) Hollywood entertainment uvádza II.:  Film bez hudby, to je ako noha bez ruky :P. Opäť ideme každý ku svojmu compu a do svojho filmu vložíme hudobný podmaz (našu zadýchanú pieseň ;)

- - -

8) V zdravom tele, zdravý vzduch:  Trochu pocvičíme a budeme pozorovať, čo sa stane s našim dychom. Nie, nemyslím, či nám začne páchnuť, alebo tak. Skôr, či sa zrýchli, spomalí, nezmení...potom zase koberec (zadok :) a úvahy o nesmrteľnosti chrústa a dôvodoch, aká zmena nastala a prečo asi ;)

- - -

9) Hollywood entertainment uvádza III.:  Nájdeme si názvy orgánov po anglicky (v slovníkoch) a potom ich pridáme do „nášho filmu" ako titulky bežiace pod filmom ;)

- - -

10) Volám sa networker networkovič:  Poznáte prezentačný program Prezi? V podstate je to o čosi efektnejšie, než klasický PPT. Každý z nás si do toho programu vloží svoju fotku (fotku od hlavy až po päty) - tá fotka bude dostatočne veľká, aby bola ako pozadie. Nuž a do časti, kde sa nachádza dýchacia sústava, uloží film. Toto telo bude vlastne obrovská multimediálna mapa.

- - -

Tu sa s vami a vašimi žiakmi rozlúčim, no ak chcete, môžete pokračovať sami...        

 

11) Ide pieseň dokola: Celý postup zopakujete, ale s trávením. Sami, už bezo mňa. Samozrejme na záver opäť vložíte do nášho tela. Potom môžete skúsiť vylučovanie, rozmnožovanie...pekne krásne vždy 1-10 ;)

- - -

Tak akoooo? Je tu nejaká odvážna škola, trieda, ktorá by chcela/mohla so mnou podniknúť takéto týždenné rande (tak dve hodiny denne ;)? Upozorňujem, že to bude zadarmo, nakoľko ja nie som zlatokop a ona nie je šľapka!

 

Ps: Bohužiaľ, ponúkam len školám v Bratislave, keďže ide, podobne ako tomu bolo v prípade samohlások, len o moju zábavku a musím popri nej stíhať aj bežné pracovné povinnosti :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?