Batman Tibike, ideeeeeeeš!

Autor: Dávid Králik | 29.1.2013 o 21:21 | Karma článku: 4,44 | Prečítané:  619x

„Než začneme, poobliekajte si tieto veci. Celkom ľubovoľne. A ty, Tibor, si obleč tento kostým," hovorím chalanovi, ktorého som až doposiaľ poznal len z facebooku. Tibor vzal kostým, pofrfľal, že je to kostým Batmana, pričom ja som mu sľuboval Supermana, no napokon si i tak bez dlhého otáľania pridelený kostým obliekol.  

5.jpg

„Prečo ste sa takto čudno vystrojili?" pýtam sa s nevinným úsmevom. „Lebo si nám to povedal," odpovedá niekto, no v zápätí uvidím niekoľko tvárí, ktoré pochopili pointu ;)

6.jpg

Skrátka robili niečo len preto, že som im to povedal, nie preto, že by v tom sami videli nejaký zmysel.

3.jpg 

„Zatvorte oči. Po minúte ich otvorte, teda až budete mať pocit, že minúta uplynula." Sledovali sme, kto otvoril oči priskoro, kto prineskoro, kto si v duchu počítal, kto odhadoval...každý z nás je iný, každý z nás je jedinečný, každý z nás je úžasný ;)

1.JPG 

„Teraz sa rozdelíme do tímov a skúste v skupine pripraviť krátky príbeh, ktorý by vystihol takú minútu ticha."... Vymysleli a bola to paráda. Potom sme sa zhovárali o tom, ako vznikol tento nápad, kto mal akú úlohu v tíme, ako vyzerala komunikácia pri vymýšľaní a i pri samotnej realizácii, akú mali motiváciu k predchádzajúcej práci na minúte ticha...

2.jpg

„Teraz skúste vymodelovať vlastnú vyučovaciu hodinu tak, aby v nej boli okrem základného učiva obsiahnuté aj zručnosti potrebné do života. Zručnosti ako komunikácia, kreativita, tímová práca, prezentácia, motivácia..."

4.jpg 

S Tiborom sme si tak nejako padli do oka (aspoň on mne celkom určite ;). Rozbehli sme spoločnú web stránku ini.sk, vďaka čomu sme prakticky denne v kontakte. Na začiatku nechával všetko písanie a prácu s textom na mňa, no postupne sa osmelil a okrem vlastných textov rozbehol aj nový typ rozhovorov, kde vlastne najskôr niekoho vyzvŕta on sám a potom dá o pár dní neskôr príležitosť aj ostatným čitateľom, aby obeť tiež trošku potrápili. Minule to bol mlaďas Tomáš, ktorý sa mimochodom tiež zúčastnil spomínanej letnej školy (má tam hore oblečený biely šermiarsky mundúr ;) a zajtra, zajtra to bude Anka Chlupíková. Preto: V stredu od 16,00 do 18,00 ste všetci vítaní, aby ste ju riadne pozvŕtali!

 

S úctou venované parťákovi Batmanovi Tibimu...

7.jpg 

Tibi, si supeeeeeeeeeeer a je mi cťou s tebou blbnúť (rozumej spolupracovať ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?