Či ste na Slovensku alebo v Južnej Afrike

Autor: Dávid Králik | 26.5.2013 o 20:40 | (upravené 26.5.2013 o 20:56) Karma článku: 10,27 | Prečítané:  919x

„Počujte a nie je tu medzi vami príliš veľká rivalita?" pýtam sa zvedavo. „Ani nie," dostávam ležérnu odpoveď od vysokého štíhleho černoška. „Aleeeee....ako je  možné? Veď ste najlepší z tohto kontinentu?" Dávid, ja som aktuálne tu a chcem sa dostať sem," ukazuje mi ten nešťastník prstom najskôr bod A a potom bod B.

Ešte chvíľu mi trvalo než som pochopil. Pointou je dostať sa čo najďalej a nie prekonať nejakých spolužiakov, alebo umelé méty...okamžite sa mi vybavila situácia z čias, kým som ešte (m)učil: „Spravte si toto a toto," a decká? „Bude to na známky?"

 

22.jpg

...

Študenti robili na chémii pokusy a dve dievčence si nedostatočne naštudovali postup. Čo sa stalo? Čo by, poplietli to a pridali potrebné ingrediencie v zlom poradí. Nuž a to sa samozrejme prejavilo iným typom reakcie. Učiteľ im s úsmevom oznámil, že "ach jo, tá príprava" a tiež, že "keby to bolo to a to, mohlo by to by celkom nebezpečné", no okamžite využil situáciu, zavolal všetkých ostatných a popísal im, čo presne sa stalo (a prečo), ak dievčatá zmenili poradie pridávania ingrediencií... okamžite mi napadlo, že pri učení neexistujú správne a nesprávne kroky, len premrhané príležitosti, pri ktorých sa toho nenaučíme dosť...

33.jpg

...

Bavili sme sa so študentmi, čo robím ja a čo oni a potom som navrhol, či by nechceli skúsiť pár "našich" aktivít a oni chceli, a tak sme sedeli v kruhu bez stoličiek a tlieskali na tri a... a mne okamžite napadlo, že nezáleží na tom, či ste na Slovensku, alebo v Južnej Afrike... (m)učenie je všade rovnaké...

11.jpg

...rovnako krásne ;)

 

ADIOS JOHANNESBURG!

 

Ps: Život je s pribúdajúcimi priateľmi krajší a krajší, nemyslíte?

44.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.


Už ste čítali?