Čo má spoločné McDonald´s a Katedrálny kostol sv. Petra a Pavla

Autor: Dávid Králik | 8.10.2007 o 1:45 | Karma článku: 6,39 | Prečítané:  2356x

Veľa toho nie je no, čosi predsa :o)

Ilustračné foto z malého výletu v Brne(zľava: Baška, Dávid :o)))Ilustračné foto z malého výletu v Brne(zľava: Baška, Dávid :o)))Baruška Algayerová

Vlak do Brna vchádza na minútu presne. Vonku je trochu kosa, ale atmosféra v uliciach je pohodovo skvelá. Pomaly kráčame držiac sa za ruku a nechápeme. Nemusíme sa nikam ponáhľať, občas zabrúsime do nejakého obchodu, potom zas do krčmy a potom do obchodu a zase do krčmy. Ozýva sa hlad (ja viem, hovorí sa, že hlad je len prezlečený smäd, ale my sme boli fakt hladní :o). Na obed sme naplánovali držkovú a Barunka niečo zdravo dobré, napokon sme skončili na pizze :o). Takto posilení zase len chodíme kade - tade. Ešte chceme ísť pozrieť do kostola. Ani nie kvôli omši. Vlastne ani sami nevieme prečo. Možno kvôli nejakému zvláštnemu tajomnu, ktorému sa obvykle v starých kostoloch celkom dobre darí. Po ceste stretáme starého Maca Donalda a tak využijeme príležitosť, zbehnúť ešte pred návštevou kostola na WéC-ko. 

 

 

mc.jpg 

Odľahčení vyrážame do spomínaného kostola (kde sme dnes tajomno nezastihli, tak snáď nabudúce...). 

kostol.jpg

(Tu teda malá bojová úloha: Iste mnohí z vás poznajú časopis Macko Pusík, kde sa čas od času nájdu obrázky, podporujúce u detí schopnosť koncentrácie na detaily. Inšpirovaný týmto časopisom ponúkam dva obrázky. Nejde však o to, nájsť rozdiely, ale spoločný prvok na oboch obrázkoch. Ak ho náhodou nenájdete (o čom silne pochybujem), nesmúťte, v závere blogu nájdete správne riešenie :o) 

...Nuž a z kostola pomaly smerom "Brno Hlavní nádraží". Po ceste ešte stretávame niekoľko bubnujúcich stúpencov budhizmu a jedno skvelé kníhkupectvo, odkiaľ si odnášame Chaima Potoka, Richarda Bacha a pre prďole knihu rozprávok. Na stanici napochytro kúpime arašidy v čokoláde a kešu a slnečnice a čo ja viem čo, ktoré potom vo vlaku zmastíme a je nám potom aj trošku zle, ale my pospíme jak nemluvňatá a potom nám už je dobre :o)

 

Ps: Riešenie hádanky - Spoločný prvok oboch miest - LCD televízor, uhlopriečka 90 cm :o)))

pps:mt...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovskú aj Threemu v Smere zľahčujú. Fico stále mlčí o tykaní s Kočnerom

Obedy zadarmo sú vraj dôležitejšie ako podozrenia z Threemy

Komentár Zuzany Kepplovej

V Smere sú zase pri žatve

Čím viac im tie náhodné známosti prerastajú cez hlavu, tým viac cítia sociálne.


Už ste čítali?