Rozvoz piva ako motivačný faktor učenia

Autor: Dávid Králik | 2.2.2011 o 14:14 | (upravené 2.2.2011 o 22:50) Karma článku: 20,44 | Prečítané:  3869x

"Keď som ešte robil závozníka a rozvážal pivo..." "Čo? Dávid, ty si rozvážal pivo???"  ozval sa značne prekvapene ktorýsi zo štvrtákov :). "Jasné. Strakonický nektar! Takže. Keď som ešte rozvážal pivo, boli dni, keď som mal tri, či štyri obedy denne. Vždy, keď sme niekde priviezli sudy a bolo treba ich aj uložiť, pomohli sme, a tak nás počastovali. Skoro ráno väčšinou kávou, no a od tej jedenástej obedom." "Dávid? Ale veď máme teraz vedy!" "Jasné, že máme vedy. Vezmite stoličku a poďme von."

"Ako som vravel. Keď bolo treba, pomáhali sme krčmárom uložiť sudy. Sudy to boli fakt ťažké, alebo sa mi také aspoň zdali :). A ak bolo treba sudy umiestniť niekde vyššie, používali sme naklonenú rovinu. No na dnešných vedách sa máme okrem iného venovať práve naklonenej rovine." Pojem naklonená rovina im zjavne nič nevravela, a tak som pristúpil k názornej ukážke.

Zastavil som okoloidúcu kolegyňu a požiadal ju, aby si sadla na koliečkovú stoličku. Potom som poveril dvoch najmocnejších, aby Ľudku vyložili hore.

nr0.JPG

Nepodarilo sa im to. 

nr1.JPG

Prstom som ukázal na bezbariérový prístup. "Použite naklonenú rovinu." 

nr2.JPG´

Čáry máry fuk :) A je to!

nr3.JPG

Po naklonenej rovine prišla na rad páka. Požiadal som Lucku, aby zdvihla mojich 95 kg. A viete, čo sa stalo? Nepodarilo sa jej to :)

paka1.JPG

Potom som si sadol na húpačku, tesne za jej ťažisko. A požiadal Lucku, aby ma skúsila opäť zdvihnúť, tehtokrát za použitia páky. Sim sa la bim. Zdvihla ma ako pierko. 

paka2.JPG

Zo školy som vzal starú plachtu. Tri decká sa postavili na lavičku a mali ma udržať. Prekvapivo sa nepodarilo :)

kladka1.JPG

Plachtu sme prehodili cez konštrukciu húpačiek. Ja som sa zavesil na jednu stranu kladky a tí traja nešťastníci na druhú. Dexempo multo šupiplex... bez obtiaží ma udržali vo vzduchu :) 

kladka2.JPG

Vysmiati a vymrznutí s pomerne konkrétnou predstavou o fungovaní páky, kladky a naklonenej roviny, hrnieme sa späť do školy...keby mi pred rokmi niekto tvrdil, že skúsenosti z rozvážania piva využijem pri  zážitkovom učení prírodovedy, vysmial by som ho, ale ako sa vravieva ... ak chceš pobaviť Pána Boha, začni si plánovať budúcnosť :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?