Ta a máme problém

Autor: Dávid Králik | 2.5.2011 o 14:44 | (upravené 2.5.2011 o 17:04) Karma článku: 12,24 | Prečítané:  3282x

Pozorne som si zapravil košeľu a obliekol si sako. Takto upravený som s veselým úsmevom predstúpil pred dnešné publikum a chystal sa hovoriť, keď vtom...ktosi ku mne pristúpil a vraví: "Toto čo tu máš?" Ani som sa nenazdal a narušiteľ prudko trhol rukávom môjho saka, ktorý so zapraskaním v okamihu povolil. "Ta a máme problém," vravím...

"Ahoj Danka, asi o pol hodku som v Košiciach, vezmi si prosím nožnice a lepiacu pásku. Naložím vás na Watsonke," zahlásil som do telefónu, keď som v piatok ráno sadal v Prešove do auta. "Čo?"ozvala sa neveriacky. "Nestresuj, vysvetlím ti to potom," ukončil som a fujazdil za nimi do KE :)

Keď nastúpila do auta, podal som jej svoje staré sako. "Nastrihni rukáv a potom to prelep, aby to ako - tak držalo!" Kým som stručne porozprával, že mám v pláne trochu prebrať mládežníkov, aby nám venovali pozornosť a tiež im názorne predviesť, o čo ide v národnom projekte KomPrax, ona zatiaľ poslušne strihala, lepila a už ani neprotestovala :)

1.JPG

 

Konečne sme boli v škole... (kde sme to skončili v perexe? Jáj, už viem...)

11.JPG

..."Ta a máme problém," vravím a sledujem prekvapených študentov. "Ty kokso, to čo bolo?" ozve sa niekto z nich. Nenechám sa vyviesť z miery a pokračujem :). "Ako vravím. Mám problém. A teraz je na mne, čo s tým spravím. Môžem sa začať hnevať a nadávať...alebo môžem hľadať riešenie a svoj problém skúsiť vyriešiť. Ozaj, máte nejaké návrhy, ako by som mohol svoj problém vyriešiť, ak by som sa rozhodol, že nechcem iba nečinne stáť a nadávať?" Nenechali sa dvakrát pobádať: "Prilepte si to lepiacou páskou...dajte si dole sako...odstrihnite si aj druhý rukáv...zašite si to...použite zicherku..."

A potom sme s Dankou a Martinom zase raz ľudskou rečou prerozprávali pointu národného projektu KomPrax - Kompetencie pre prax...

- - -

Aby som to teda zhrnul...vo štvrtok ráno som vstal o pol tretej a vyrazil na východ, kde som pendloval medzi Prešovom a Košicami ako na špagátiku...média, regionálnici, školy... a resumé?

...pár rozhovorov v regionálnych médiách, pracovné stretnutia s ROR (odporný názov, označujúci odborných riešiteľov :), prvých pár potenciálnych uchádzačov o vzdelávačky v Košickom kraji a jeden králik, uťahaný ako pes:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?