Neznášam byrokraciu!

Autor: Dávid Králik | 13.5.2011 o 12:12 | (upravené 13.5.2011 o 12:56) Karma článku: 13,27 | Prečítané:  2723x

"Než začneme, treba nám podpísať ešte jeden dôležitý papier," pri slove dôležitý som sa uškrnul a rukami naznačil úvodzovky. "Ja viem, už ste sa dnes niekoľkokrát podpisovali na prezenčky, ale toto súvisí s mojou aktivitou v projekte a tak treba ešte raz. V podstate ide len o akýsi súhlas, že nebudete zámerne šíriť mylné a zavádzajúce informácie o projekte.  A nebojte sa, logo EU je v presnom pomere k ďalšiemu logu, takže nám väzenie nehrozí," pokúsil som sa zavtipkovať, ale nikto sa nezasmial...

Pozerám na ich znechutené tváre a vôbec sa ich znechuteniu nedivím. Je dosť pravdepodobné, že i ja sa tvárim veľmi podobne (i keď v mojom prípade je to čistá pretvárka :). Postupne som teda porozdával "strategický" dokument :) a požiadal ich, aby si ho prečítali a následne podpísali.

111.JPG

"Ak niekto nemá pero, mám tu nejaké erárne, aby nám to podpisovanie netrvalo pridlho."

222.JPG

O chvíľu boli všetky papiere podpísané a bezpečne uložené v mojich rukách...

"Ak by sme boli v škole a ja by som vás chcel FORMÁLNE naučiť, aby ste nikdy nepodpisoval niečo, čo ste si vopred dobre neprečítali, nadiktoval by som vám do zošitov: Nikdy nepodpisujeme niečo, čo si riadne neprečítame! a vy by ste sa to potom naučili. Lenže, my nie sme v škole. Sme na workshope zameranom na KomPrax a s ním súvisiace neformálne vzdelávanie." Pri týchto slovách som vzal z kôpky vrchný papier a začal čítať vetu, ktorá bola ukrytá kdesi uprostred seriózneho dokumentu:

444.JPG

"Tak toto, priatelia, toto je neformálne vzdelávanie. Práve ste sa neformálne naučili, že neradno podpisovať čosi, čo si riadne vopred neprečítate. Práve takouto (ne)formou získate počas vzdelávania v národnom projekte KomPrax sľubované Kompetencie pre prax - alebo ak chcete praktické zručnosti do ďalšieho života."

Tetku Byrokraciu skutočne nemusím, rovnako, ako väčšina bežných smrteľníkov, no i tak jej dnes musím poďakovať, že mi tak milo a bezbolestne pomohla účastníkom workshopu vysvetlit pointu neformálneho vzdelávania a odštartovať tak moju prezentáciu projektu :)

Tak teda ďakujem :) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?