zrecyklované pozostatky minulosti

Autor: Dávid Králik | 16.6.2011 o 18:48 | Karma článku: 7,00 | Prečítané:  1643x

"Ocko, Veve to nakreslila veľmi blízko, tak som to uložila v painte a tam som to postupne s týmto vystrihla a následne som prekryla. Takto," dokončila Viki svoj dlhý výklad a hrdo rozklikla prvý obrázok..

Pri nedávnom "upratovaní" mojich školských vecí v compe som našiel jednu pieseň, ktorá kedysi slúžila na spestrenie anglického jazyka. Pieseň sa mi zdala celkom fajn, taká srandovná a tak som sa rozhodol pre jej "recykláciu". Teda, že z didaktickej pomôcky bude malý rodinný projekt.

Navrhol som babám a tie, že prečo nie. Veve nakreslila obrázky všetkých zvierat, lebo ona je u nás za umelkyňu. Viki upravila jednotlivé obrázky do serióznej (digitálnej) podoby, pridala komentáre a hodila do Movie Maker a ja? Ja som si svoje odštekal a odbékal :)

 

...môj děda z Poříčí so mnou plietol metly. Pokojne mi vysvetľoval, kde treba niečo vopred prichytiť, kde uvoľniť. Plietli sme v kôlni. Na vysokom rebríku bol uchytený drôt, ktorý slúžil na pevné zovretie prútov. Dodnes si pamätám pocit, ktorý prišiel, keď sa nám podarilo dokončiť novú metlu. Babička potom vyskúšala a zhodnotila, či bude dobre miesť (Vlastne vždy povedala, že bude dobre miesť :)...

...môj děda z Poříčí so mnou plietol metly...ja s našimi deťmi nahrávam piesne a robíme krátke videá...občas mi napadne otázka, čo budú oni robiť so svojimi deťmi..ale potom sa strasiem a odoženiem tú myšlienku preč, lebo sa tak trošku bojím odpovede...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?


Už ste čítali?