Som učiteľ, kopnite si do mňa!

Autor: Dávid Králik | 30.6.2011 o 15:15 | Karma článku: 20,01 | Prečítané:  9580x

Som učiteľ...byť v dnešnej dobe učiteľom, je fakt na prd. Každú chvíľu sa niekto na adresu učiteľov vyjadrí, akí sú v škole pri zvládaní žiakov nemožní. Pri snahe učiteľov hovoriť o plate, sa do nich začnú ľudia navážať, že sa pár hodín denne pohrajú s detičkami, na obed im padla, k tomu majú more prázdnin... A to ešte majú tú drzosť, pýtať vyššie platy?!?...  Som len učiteľ, tak si do mňa kopnite!

Učil som dvanásť rokov. S výnimkou posledných dvoch rokov, kedy som učil na súkromnej škole, som mal bežný tabuľkový plat. Aj napriek tomu si do mňa NIKDY NIKTO NEDOVOLIL KOPNÚŤ...vždy som bol PÁN UČITEĽ a ľudia sa ku mne správali úctivo a s rešpektom. A ja? Ja som to vnímal ako samozrejmosť, lebo verím, že dobrý učiteľ  je skutočne hodný obdivu a úcty! V každej druhej diskusii sa, moji milí učitelia, ľutujete a plačete. Píšete, akí sú slovenskí učitelia chudáci a nikto si ich neváži...Choďte niekam s týmto vašim skuhraním a sebaľútosťou. Ako chcete, aby si vás ľudia vážili, keď sami znevažujete svoju hodnotu, kade chodíte! Preberte sa! Dočerta, pozrite sa na seba do zrkadla a uvedomte si, KOHO TAM VIDÍTE... Z toho zrkadla na vás pozerá PÁN UČITEL!


Milí učitelia...je viac ako pochopiteľné, že ste nespokojní. Veď  kto by nebol... Neuveriteľne náročná práca, pretkaná haldou papierov a byrokracie za smiešny plat. Celkom jednoznačná rovnica...Áno, máte právo byť nespokojní, ba dokonca nahnevaní...Ale prosím vás...nezabudnite, kým ste... a buďte aj v tom hneve na seba hrdí!...je len na každom z nás, či chce byť pánom učiteľom, alebo...Pánom Učiteľom...

Ps: Tento blog nehovorí o všetkých učiteľoch...len o učiteľoch...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.


Už ste čítali?