odrezané prsty

Autor: Dávid Králik | 11.8.2011 o 12:32 | (upravené 11.8.2011 o 13:12) Karma článku: 10,27 | Prečítané:  3410x

V prítmí izby vládlo mŕtvolné ticho. Vzduch bol ťažký a suchý. Nik sa ani nepohol. Napokon sa jeden z chlapcov odhodlal. Hlad bol priveľký, no i tak už po prvom hryze oľutoval. Medzi zubami mu totiž uviazol necht a on zistil, že sa zahryzol do ľudského prstu..

Prešovské KomPrax prsty :)Prešovské KomPrax prsty :)Guta Nocturna

...ďalší vývoj udalostí je nejasný. Vieme o ňom len z útržku zožltnutého papiera. Dá sa predpokladažť, že jeho autorom je akási Guta Nocturna, akiste niektorá z účastníčok, alebo nejaká tajná pozorovateľka...

 

...Tmavé súkna, mihotavé plamene čiernych sviečok, kniha a zopár zvedavých duší.
Do miestnosti cez špinavú potrhanú pavučinu vstupujú tri zahalené postavy. Bez slova si sadajú, jedna otvorí knihu a začne čítať: o škole, v ktorej preparujú žiakov ako zvieratá na prírodopis, o masovom vrahovi, ktorý určite nezaútočí, lebo veď naposledy zabil nedávno a jeho interval je jeden mesiac, o čudnom stvorení v kúpeľni, čo vydáva smiešne zvuky chi chi chi.

presov2.jpg

 

Obecenstvo počúva, sem tam sa zasmeje, hlavne zvuk chi chi chi pôsobí vtipne, lenže tresnú dvere, do okna vrazí čosi ako netopier... Zahalené postavy sa dvíhajú a odchádzajú, na chodbe sa rozsvieti svetlo.

 

presov1.jpg

Zvedavé duše sú rozjarené. Báť sa? Kdeže! Smelo sa ponúknu sladkými lebkami a lepkavými zubami, krvavé prsty zrazu idú na dračku i tmavé nápoje v nich nevzbudzujú podozrenie. Ale my vieme, že kým prídu domov, tmavé zákutia ich ulice zrazu neostanú nepovšimnuté, že tiene stromov nebudú už len tieňmi a že kúpanie vo vani bude pre nástojčivú myšlienku v podvedomí  nepríjemné. Lebo je ľahké nebáť sa v knižnici zamknutej na tri zámky v spoločnosti iných duší.

presov4.jpg

Ale každá z tých duší raz bude niekde potme a sama. Chi chi chi...


Guta Nocturna

 

Asi sa pýtate, ako môže takáto aktivita prispieť k rozvoju kompetencií :) Nuž celkom prirodzene. Treba identifikovať problém..Deti málo čítajú. Treba nájsť riešenie problému (vhodné nástroje). Treba si zostaviť partiu a MOTIVOVAŤ ju, aby vám pomohla zorganizovať takéto večerné čítanie, pripraviť všetko potrebné. S tou partiou treba vedieť fungovať v TÍME, rozdeliť si, kto zabezpečí čo. Iste treba odKOMUNIKOVAŤ veci ohľadne priestorov, alebo nejakých povolení. Pri vymýšľaní a plánovaní musíte zapojiť aj PROJEKTOVÉ MYSLENIE, aby ste zvolil vhodné aktivity k dosiahnutiu stanoveného cieľa, FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ príde na rad, až nastane "Deň zúčtovania" :) a PREZENTÁCIA pri zapojení sa do súťaže krátkych videí :) Nuž, Prešov by sme mali, uvidíme, aké správy prídu z Bystrice, Štiavnice a ďalších...

 

Dnes mám pre vás, milí čitatelia, bonusový materilál, ktorým tromfnem aj Medveďov ;O)

 

Recept na "Domáce odrezané prsty"

Potrebné suroviny:

- linecké cesto
- polovičky olúpaných mandlí
- džem (musí byť dobre červený)Vychladnuté a stvrdnuté cesto si nakrájame na malé dieliky.

1.JPG

Z cesta si vytvarujeme malé valčeky, ozdobíme ich polovičkou mandle a urobíme zárezy... Poukladáme na plech a dáme piecť do trúby.

2.JPG

Po upečení mandle odlepíme, tam kde boli mandle, nanesieme džem. Mandle opäť nalepíme a trochu džemu nastriekame aj na konce prstíkov.

3.JPG

 

 

Dobrú chuť!


Ps: Nepoznám návštevu, ktorá by po takomto pohostení ešte prišla :)

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.


Už ste čítali?