Nepriateľ štátu číslo jeden

Autor: Dávid Králik | 31.8.2011 o 10:10 | (upravené 31.8.2011 o 10:15) Karma článku: 10,22 | Prečítané:  1738x

Prečo si naši politici zakladajú blogy? Mám strašne sprostú povahu. Už od nepamäti. Nestačí mi poznať fakt, ale pýtam sa aj prečo. Po dlhom pátraní som konečne objavil možnú príčinu...Priatelia, ja si myslím, že v tom budú Atény.

Alebo presnejšie aténsky ostrakizmus... v skratke – išlo o postup hlasovania (pomocou hlinených črepín) v starovekých Aténach, pri ktorom mohol byť aténsky občan vyhnaný z aténskeho mestského štátu až na 10 rokov. Každý občan mohol napísať na hlinenú črepinu meno človeka, ktorý podľa jeho mienky predstavoval najväčšie nebezpečenstvo pre obec. Stručne možno povedať, že sa hlasovalo o tom, kto je najväčší nepriateľ štátu (mesta).(zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostrakizmus)

Kto nie je slepý, vidí, ako politici bezostyšne kradnú, klamú, tunelujú. Červení, či modrí, všetko jedno. Robia to všetci. Všetky tie kauzy s bytmi, nevýhodne uzatvorenými zmluvami, či vysokým odstupným už nie sú tajomstvom.

Nuž a v tejto situácii sa v kuloároch slovenskej politiky začalo preslýchať, že sa u nás, na Slovensku, zavedie ostrakizmus :) Myslím, že  práve preto sa politici pustili do blogovania. Dostali strach. Tak veľmi sa boja, že ich v ostrakizme označia ľudia ako nepriateľov štátu a ich pošlú ich do vyhnanstva. Každý rok jedného. Pekne po poradí, od tých najväčší hajz*** až po menšie ryby, ktoré si ticho sedia v kútoch a kradnú len tak po troške. Tí blázni veria, že blogmi presvedčia ľudí o tom, že všetky tie kauzy sú len útokmi, provokáciou a osočovaním protistrany. Opozície voči koalícii a koalície voči opozícii. Že oni sú tí dobrí a tí druhí sú tí zlí... Koľká to naivita :)


Mám nápad. Čo takto cvičné kolo ostrakizmu tu a teraz? Len tak, nanečisto :). Takže, ak máte chuť, zapojte sa do diskusie, ktorej témou je otázka: „Kto je nepriateľom štátu číslo jeden?“ Každý diskutér prihodí len jeden príspevok (bez zdôvodnenia). Príspevok bude tvorený len dvoma slovami: menom a priezviskom :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?