Kolabujúcu dopravu bude ministerstvo riešiť kúpou nových autobusov

Autor: Dávid Králik | 30.9.2011 o 9:55 | (upravené 30.9.2011 o 12:08) Karma článku: 12,19 | Prečítané:  1941x

Ministerstvo dopravy v snahe zachrániť kolabujúcu dopravu nakupuje nové autobusy. Elegantný vzhľad možno obdivovať v červenej, čiernej a tmavomodrej farbe (metalíza). Sedačky v koži poskytujú nebývalý komfort. Silný motor a vystužené plechy zas, rýchle a bezpečné cestovanie. Otázkou šoférov sa bude ministerstvo zaoberať neskôr.

Dajte mi triedu s klasickou tabuľou, papier a pero. Do triedy tridsať bežných detí. A jeden deň. A popoludní tie deti budú ovládať vybrané slová po „b“ a tiež učivo o živých a neživých prírodninách a budú vyšportované a vyspievané dosýta a spokojné a veselé a...alebo viete čo? Nedávajte mi nič. Ani triedu s tabuľou, ani papier s perom. Aj bez toho to dokážem. Normálne s nimi vybehnem niekde na lúku a popoludní...ale veď viete :)


Možno sa mýlim, ale podľa mňa, naše školstvo vytiahnu zo srabu, v ktorom sa nachádza, iba kvalitní a schopní učitelia. Uznávam, že ak budú mať vynikajúce podmienky v podobe kvalitných pomôcok (digitálnych i nedigitálnych), pôjde im to ľahšie, ale i tak zostanú hlavným a rozhodujúcim faktorom práve oni.


Vážený pán minister, zavádzanie digitálnych technológií, nové vymakané učebnice, perfektné kurzy a školenia, možnosť osobného rozvoja, slobodnejšie dýchanie v rámci tvorby kurikula...áno, sú to krásne autobusy. Aj bezpečné a pohodlné, ale bez kvalitných šoférov..bez kvalitných šoférov sú na našej ceste ku kvalitnému školstvu len povrchným pozlátkom.


Ja len, ak by nebolo jasné, čo som tým chcel povedať, pán minister... kvalitní šoféri prídu a potom i ostanú, len vtedy, ak ich slušne zaplatíte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?