Kolabujúcu dopravu bude ministerstvo riešiť kúpou nových autobusov

Autor: Dávid Králik | 30.9.2011 o 9:55 | (upravené 30.9.2011 o 12:08) Karma článku: 12,19 | Prečítané:  1943x

Ministerstvo dopravy v snahe zachrániť kolabujúcu dopravu nakupuje nové autobusy. Elegantný vzhľad možno obdivovať v červenej, čiernej a tmavomodrej farbe (metalíza). Sedačky v koži poskytujú nebývalý komfort. Silný motor a vystužené plechy zas, rýchle a bezpečné cestovanie. Otázkou šoférov sa bude ministerstvo zaoberať neskôr.

Dajte mi triedu s klasickou tabuľou, papier a pero. Do triedy tridsať bežných detí. A jeden deň. A popoludní tie deti budú ovládať vybrané slová po „b“ a tiež učivo o živých a neživých prírodninách a budú vyšportované a vyspievané dosýta a spokojné a veselé a...alebo viete čo? Nedávajte mi nič. Ani triedu s tabuľou, ani papier s perom. Aj bez toho to dokážem. Normálne s nimi vybehnem niekde na lúku a popoludní...ale veď viete :)


Možno sa mýlim, ale podľa mňa, naše školstvo vytiahnu zo srabu, v ktorom sa nachádza, iba kvalitní a schopní učitelia. Uznávam, že ak budú mať vynikajúce podmienky v podobe kvalitných pomôcok (digitálnych i nedigitálnych), pôjde im to ľahšie, ale i tak zostanú hlavným a rozhodujúcim faktorom práve oni.


Vážený pán minister, zavádzanie digitálnych technológií, nové vymakané učebnice, perfektné kurzy a školenia, možnosť osobného rozvoja, slobodnejšie dýchanie v rámci tvorby kurikula...áno, sú to krásne autobusy. Aj bezpečné a pohodlné, ale bez kvalitných šoférov..bez kvalitných šoférov sú na našej ceste ku kvalitnému školstvu len povrchným pozlátkom.


Ja len, ak by nebolo jasné, čo som tým chcel povedať, pán minister... kvalitní šoféri prídu a potom i ostanú, len vtedy, ak ich slušne zaplatíte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?