Úvodný mix: Čítanie, výtvarná, informatika, angličtina a hudobná :)

Autor: Dávid Králik | 10.10.2011 o 8:08 | (upravené 10.10.2011 o 8:19) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1438x

Aj keď som už nejaký čas mimo školy, stále to v hlave pracuje tak po učiteľsky a objavujú sa nové nápady (poprípade sa len vynárajú tie staré :). Preto som sa rozhodol pridať na svoj blog rubriku - Nápadník. Táto rubrika je určená prioritne pre učiteľov, poprípade akčných rodičov, ktorí by chceli doma trápiť svoje ratolesti nejakým zábavným spôsobom. Nebudem tu riešiť žiadne problémy školstva ani poryvy mojej duše z bicykla :), takže pre nezainteresovaných odporúčam ani neotvárať :) Začnime teda nedeľným obedom a čítaním.

Okolo obeda sa u nás doma strhla diskusia ohľadne komiksu. Veve dostala za úlohu vymyslieť si príbeh (rozprávku) a následne to spracovať do komiksovej podoby. Spomenul som si, že sme sa voľakedy dávno stretli v jednu slnečnú sobotu v škole a riešili čosi podobné :)

Dnešný nápad má viacero levelov, pričom nie je nutné absolvovať všetky :)

 

Čítanie:

Každý žiak si prečíta príbeh, no žiaci sú vopred upozornení, aby si čítané zároveň predstavovali, lebo hneď po prečítaní bude nasledovať živá knižnica :)

Živá knižnica:

Každý, sa na moment stáva živou knihou. Najskôr stručne porozpráva príbeh, ktorý prečítal. Následne majú ostatní spolužiaci možnosť pýtať sa doplňujúce otázky. Ak sa spýtajú na veci, ktoré v pôvodnom príbehu neboli spomenuté (napríklad, aký náhrdelník mala Snehulienka :), "pýtaný" popustí uzdu fantázii a zodpovie podľa svojich predstáv :)

Výtvarná výchova:

Každý nakreslí/ namaľuje ilustráciu k svojmu príbehu.

Informatika:

Každý si spracuje svoj príbeh do komiksovej podoby, povedzme v painte. Ak sú žiaci dostatočne zruční, môžu skúsiť vytvoriť vlastnú web stránku (povedzme vo Front page, alebo čosi obdobné :) a umiestniť na akýkoľvek bezplatný webový priestor :) Ak nie, je možné zapojiť starších žiakov, poprípade to spraviť iba jednoduchým prelinkovaním súborov v rámci jedného počítača. Pred rokmi sme skončili práve v tomto bode a dopadlo to takto :)

 

BB - Barunkin bonus :)

Pri včerajšom obede na mňa Barunka žmurkla a hovorí: "Čo, keby sa na angličtine použili tie isté komiksy, no zmenil by sa obsah bublín. Nič zvláštne, len by boli komentáre preložené do angličtiny :). Na internet by si potom hodil obe verie s možnosťou prekliku do cudzieho jazyka" :)

"A čo hudobná?"Zakontroval som. "Veď by sa dala na hudobnej (priamo na hodine) nahrať nejaká aktuálna pieseň, spievaná v rámci učiva a použiť to ako "podmaz". A potom, keď si otvoríš stránku, zároveň s pozeraním komiksu budeš počuť nejakú pieseň, ktorú ste akurát "preberali" :)

 

Na dnes stačilo, priatelia, už najbližšie o tom, ako oživiť príbehy z kníh :)

 

Dôležité upozornenie: Táto aktivita nevyžaduje žiadne financie. Na stránke dole sú síce uvední sponzori, ale ich príspevok bol použitý prednostne na to, aby sme každému účastníkovi mohli podarovať knižku a tiež CD s komiksami všetkých účastníkov :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?