Úvodný mix: Čítanie, výtvarná, informatika, angličtina a hudobná :)

Autor: Dávid Králik | 10.10.2011 o 8:08 | (upravené 10.10.2011 o 8:19) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1423x

Aj keď som už nejaký čas mimo školy, stále to v hlave pracuje tak po učiteľsky a objavujú sa nové nápady (poprípade sa len vynárajú tie staré :). Preto som sa rozhodol pridať na svoj blog rubriku - Nápadník. Táto rubrika je určená prioritne pre učiteľov, poprípade akčných rodičov, ktorí by chceli doma trápiť svoje ratolesti nejakým zábavným spôsobom. Nebudem tu riešiť žiadne problémy školstva ani poryvy mojej duše z bicykla :), takže pre nezainteresovaných odporúčam ani neotvárať :) Začnime teda nedeľným obedom a čítaním.

Okolo obeda sa u nás doma strhla diskusia ohľadne komiksu. Veve dostala za úlohu vymyslieť si príbeh (rozprávku) a následne to spracovať do komiksovej podoby. Spomenul som si, že sme sa voľakedy dávno stretli v jednu slnečnú sobotu v škole a riešili čosi podobné :)

Dnešný nápad má viacero levelov, pričom nie je nutné absolvovať všetky :)

 

Čítanie:

Každý žiak si prečíta príbeh, no žiaci sú vopred upozornení, aby si čítané zároveň predstavovali, lebo hneď po prečítaní bude nasledovať živá knižnica :)

Živá knižnica:

Každý, sa na moment stáva živou knihou. Najskôr stručne porozpráva príbeh, ktorý prečítal. Následne majú ostatní spolužiaci možnosť pýtať sa doplňujúce otázky. Ak sa spýtajú na veci, ktoré v pôvodnom príbehu neboli spomenuté (napríklad, aký náhrdelník mala Snehulienka :), "pýtaný" popustí uzdu fantázii a zodpovie podľa svojich predstáv :)

Výtvarná výchova:

Každý nakreslí/ namaľuje ilustráciu k svojmu príbehu.

Informatika:

Každý si spracuje svoj príbeh do komiksovej podoby, povedzme v painte. Ak sú žiaci dostatočne zruční, môžu skúsiť vytvoriť vlastnú web stránku (povedzme vo Front page, alebo čosi obdobné :) a umiestniť na akýkoľvek bezplatný webový priestor :) Ak nie, je možné zapojiť starších žiakov, poprípade to spraviť iba jednoduchým prelinkovaním súborov v rámci jedného počítača. Pred rokmi sme skončili práve v tomto bode a dopadlo to takto :)

 

BB - Barunkin bonus :)

Pri včerajšom obede na mňa Barunka žmurkla a hovorí: "Čo, keby sa na angličtine použili tie isté komiksy, no zmenil by sa obsah bublín. Nič zvláštne, len by boli komentáre preložené do angličtiny :). Na internet by si potom hodil obe verie s možnosťou prekliku do cudzieho jazyka" :)

"A čo hudobná?"Zakontroval som. "Veď by sa dala na hudobnej (priamo na hodine) nahrať nejaká aktuálna pieseň, spievaná v rámci učiva a použiť to ako "podmaz". A potom, keď si otvoríš stránku, zároveň s pozeraním komiksu budeš počuť nejakú pieseň, ktorú ste akurát "preberali" :)

 

Na dnes stačilo, priatelia, už najbližšie o tom, ako oživiť príbehy z kníh :)

 

Dôležité upozornenie: Táto aktivita nevyžaduje žiadne financie. Na stránke dole sú síce uvední sponzori, ale ich príspevok bol použitý prednostne na to, aby sme každému účastníkovi mohli podarovať knižku a tiež CD s komiksami všetkých účastníkov :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja zdolal Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.


Už ste čítali?