múdrosť v spätnom zrkadle

Autor: Dávid Králik | 14.10.2011 o 12:12 | (upravené 14.10.2011 o 13:17) Karma článku: 14,83 | Prečítané:  1764x

Šinul si to autom popri električkovej trati. Na semafore naskočila oranžová. Vyhodil rýchlosť a začal postupne spomaľovať. Zastal a znudene pozoroval okolie. Na zastávke postávali dve staršie dámy a jedna mladá, neveľmi sympatická, odfarbená blondína.

Odrazu sa jedna z dám zosunula na zem. Druhá na moment stuhla. V zápätí si duchaprítomne kľakla a položila hlavu ležiacej na svoje kolená. Blondína priskočila, šikovne zodvihla pani nohy, oprela ich o seba a jednou rukou ich pridŕžala. Druhou rukou vytiahla z vrecka mobil a roztrasene začala vyťukávať akési číslo. Zvláštne, teraz naňho pôsobila celkom inak. Naskočila zelená. Vyštartoval ako prvý.


Opäť červená. Tentokrát upútal jeho pozornosť predajca Nota Bene. Bol usmievavý a vtipne naznačoval spoza zatvorených okien vodičom stojacich áut, či nemajú záujem o kúpu časopisu. Jeden kúpil. Ďalší dvaja iba otvorili okno a vystrčili ruku s prebytočnými drobákmi, pričom podávaný časopis odmietli pokrútením hlavy. Predajca slušne poďakoval a zaprial krásny deň. Potom rýchlym krokom opustil cestu a bolo na čase, lebo autá sa v nasledujúcej chvíli hromadne rozbehli.


Ešte jeden semafor. Za ním bolo treba odbočiť doprava, potom kúsok po hlavnej a hneď zabočiť vľavo...Dobrých sto metrov vpredu sa stala havárka. Nejaký chmuľo vybehol z vedľajšej cesty a napakoval to do auta, ktoré išlo po hlavnej. Chcel sa spýtať, či netreba pomôcť a tak zastal a otvoril okno. Poškodený vodič kráčal smerom k vinníkovi. Nenadával a tváril sa pokojne. „Veľmi ma to mrzí,“ ozval sa nešťastne vinník. Na viac sa nezmohol. „Sú to len plechy. Mám v aute dve deti, hlavne, že sa im nič nestalo.“ Obaja sa usmiali a začali zmätene hľadať papiere potrebné na nahlásenie poistnej udalosti. Opäť sa rozbehol a nechal ich múdrosť zaniknúť v spätnom zrkadle...

Páči sa mi, keď si ľudia navzájom pomáhajú a tiež, keď sú veselí...ale hlavne, keď chápu, že to jediné dôležité, je ľudský život...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?