Pán učiteľ, nehanbíte sa?

Autor: Dávid Králik | 5.11.2011 o 19:49 | (upravené 5.11.2011 o 20:17) Karma článku: 13,45 | Prečítané:  2927x

Tí ľudia sa celkom zbláznili. V piatok mi už od rána vyvolávali, zastavovali ma na chodbe, písali mailíky... Vraj: "Pán učiteľ, toto nemyslíte vážne, také hrúbky! Nehanbíte sa?" A ja na to, že nie.

Vo štvrtok som napísal na blog pozvánku do Trnavy, kde sa už tento utorok bude konať parádna akcia pre študentov vysokých škôl. V perexe toho blogu som spravil zámerne tri veľké hrúbky.

Je to už pár rokov, čo bol jeden známy v Amerike. Bol v nejakom meste na pár dní a keďže rád cvičil, vybral sa tam ktorýsi večer do posilňovne. Pred prvým vstupom musel podpísať papier, kde sa hovorilo o podmienkach využívania priestorov na cvičenie. Tiež tam bola pasáž venovaná sprchám. Samostatný odsek bol o udržiavaní čistoty v šatni. Známy si "lajstro" zbežne prečítal. Vlastne si prečítal prvú polovicu, kde boli rôzne štandardné podmienky. Ani nedočítal a podpísal. Keď si večer pozeral zmluvu pozornejšie, zistil, že sa dole písalo malými písmenkami ešte čosi v zmysle "Svojim podpisom sa zaväzujete platiť vstupné do našej posilňovne počas jedného roka"...

Ako som vravel. Tie tri chyby v perexe som spravil zámerne. Napadlo mi, že je to celkom dobrá cesta, ako neformálne naučiť ľudí, čítať texty až do konca. Išlo o to, že som v závere blogu napísal, aby záujemcovia o akciu v Trnave opravili moje chyby a poslali opravený text spolu s prihláškou. Kto teda prečítal text do konca, nemal problém pochopiť. Kto nie, vynadal mi za nevzdelanosť :).

...

Vazeny pane (byvaly) uciteli,
 
      uz me davno neprekvapuji pravopisne chyby v cestine. Ale ze byvaly ucitel nevi jak se pise byrokracie a slibuje
      hodne ZABAVI, no tak at si ji uzije !
 
     Nedavno jsem cirou nahodou cetla reklamu salonu, ktery nabizel lymfdrenazi -  CHCETE MYT SEXY NOHY ?
     Tak jsem jim napsala, ze sotva maji na mysli omyvani nohou, takze lepe volit MIT. Odpoved s dikem dosla
     obratem, podepsana inzenyrka XY. Takze maturantka a vysokoskolacka a take to nevi.
 
    Hodne zabavy v Trnave Vam preje Ceska, ktera zije v CH pres 40 roku.
 
                                                                                                           S pozdravem

...

Čo by asi povedali moji kritici, keby som v závere toho štvrtkového blogu napísal, že každý nepozorný čitateľ, ktorý mi vynadá za chyby, sa zaväzuje zaplatiť mi 20 Eur :). Žarty bokom. Zodpovedne a bez irónie prehlasujem, že z mojej strany nešlo o žart, ale o neformálne vzdelávanie čitateľov blogov.

Ozaj, milí podnikatelia, už ste dostali mail, kde vám ktosi ponúka príležitosť aktualizovať si svoje údaje na webe? Pevne verím, že ste si ten mail prečítali pozorne až do konca. Ak áno, potom ste v dolnej časti bezpečne narazili na nepodstatnú informáciu "Za aktualizáciu svojich údajov sa zaväzujem zaplatiť 100 Eur..."

Ps: Nehanbím sa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?