Žilinských študentov očarilo rozmnožovanie

Autor: Dávid Králik | 19.12.2011 o 10:10 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  4005x

Nastúpil som do auta, zabuchol za sebou a zacítil neuveriteľný smrad. "Ty kokso, to čo tu tie baby robili," prebehlo mi hlavou, no nahlas som nepovedal ani slovo. Pozrel som najskôr na jednu spolucestujúcu, potom na druhú. Ani jedna z nich nejavila známky niečoho mimoriadneho, šliapol som teda na plyn a auto sa rozbehlo do tmy.

Chvíľu sme sa mlčky viezli, no napokon som to nevydržal a začal opatrne o "vôni" v našom aute. Dozvedel som sa, že prišla spolu so mnou. Docvaklo mi. Keď som nastupoval, vyšliapol som zrejme Beňov exkrement (Beňo je náš peso :) a pôvodcom zamorenia som bol tým pádom práve ja :).

 

Do Žiliny sme dorazili práve včas, aby sme si stihli rozložiť veci a začať. Štandardné rozohrievačky zabrali a študenti sa smiali ako malé decká :)

"Počujte, ak máte nejaké decká v rodine, mám tu pár hračiek. Čo keby sme uzavreli stávku. Ak kočka, toť v prvom rade trafí do čierneho, vyhrávam ja, ale ak nie, vyhrávate vy.

1.JPG

 

Je to skoro isté, že do čierneho netrafí! Kto si staví euro?"

2.JPG

 

"Ktosi sa našiel!" (nachytal? :)

3.JPG

Tuším som im zabudol spomenúť, že náhodne vybratá dievčina je paralympijskou víťazkou v streľbe z Pekingu, Veronika Vadovičová :) Dobre, dobre, veď som to nemyslel zle, išlo len o malú zážitkovú aktivitu, aby si študenti uvedomili, že ak niekto sľubuje príliš ľahkú výhru, často je tam nejaké "ALE"...

 

Začíname workshopy...

"Tutohľa mladý muž, mohol by si skočiť na prvé poschodie. Zvládneš to?" "Jasné" "Tak, šup šup...Jáj a aby som dokončil tú pôvodnú vetu...skočiť na prvé poschodie sediac na invalidnom vozíku?"

4.JPG

 

"No, sám to asi nedám."

5.JPG

"Zatvorte oči!" Poslúchli. "A teraz choďte na WC! Prečo stojíte?"..."Rozviažte si šnúrky. Dobre a teraz dajte jednu ruku do vrecka a zaviažte si šnúrky!"

...je dobré občas zistiť, aké vzácne dary máme a my sme k nim celkom ľahostajní...

 

Čo takto pár hlavolamov...

(Láska hory prenáša :)

 

b.JPG

(Čo oči nevidia, srdce nebolí :)

 

c.JPG

(Medzi slepými je jednooký kráľom :)

 

A ešte jedna úloha pre mustangov... Spojte všetky bodky 6 rovnými čiarami, ktoré urobíte jedným ťahom!" (Tutohľa ešte riešenie pre tých, ktorí ho nenašli sami.)

d.JPG

"Rozdeľte sa na tri skupiny. Teraz pošepkám každej skupine zadanie, ale nezačnite pracovať skôr, ako budú mať zadanie všetci. Aby bola hra fér! Prvej skupine som pošepkal, aby napísali 20 podstatných mien, aj druhej. A tretej? "Čamba lamba, sa bamba, a takto to urobte." Skupiny začali pracovať. Po uplynutí časovéo limitu ma informovali, ako splnili úlohu. Jasné, že "trojka" nesplnila. Nie preto, že by bola najslabšia...príčinou bola diskriminácia. Vopred som sa rozhodol, že ich odpíšem a oni tým pádom nemali šancu...

6.JPG

 

"A teraz hor sa na rozmnožovanie:) Postavte si podľa náčrtu časť ženského tela a zahráme si, ako to s tými deťmi je od začiatku až po pôrod."

7.JPG

 

Trochu komunikácie...

8.JPG

 

rozdelenia a tímovej práce...

9.JPG

 

fántázie a kreativity...

10.JPG

 

motivácie a najmä sebamotivácie...

12.JPG

a pôrod je tu :)

 

13.JPG

 

Popoludní nás čakali tradičné panelové diskusie (ktoré však od prvej akcie značne znetradičneli :).

 

Rudo a Lucka predstaili svoje malé projekty a porozprávali, čo sa všetko naučili. Rudo mi tvrdil, že je nekomunikatívny, ale nikomu som dopredu neprezradil a tak o tom nikto nevie (okrem Ruda a mňa, prirodzene :)

14.JPG

 

V rámci rozbehu sme si pozreli jeden diel Krtka...

15.JPG

 

A ten istý diel sme si prečítali...

 

"A teraz sa rozdelíme do dvoch skupín, pričom jedna skupina bude zastávať názor, že je lepšie, ak dieťa rozprávku pozerá v televízii a druhá bude argumentovať v prospech čítania knižky..."

17.JPG

Obe skupiny napokon našli kompromisné riešenie, teda že budú čítanie a pozeranie rozprávky striedať obdeň :)

 

"A teraz ešte raz, ale budeme sa baviť o formálnom a neformálnom vzdelávaní..."

18.JPG

Diskusia bola skvelá (myslím, že jedna z najlepších, aké som v rámci mojich doterajších aktivít zažil), temer až vedecká a študenti spolu s doktorantmi aj tu našli riešenie, ktoré bolo akceptovateľné pre oba tábory...

 

...Žilina 13.12.2011...bol to pekný deň...

 

...veľká vďaka študentom a doktorantom, ktorí  :)...

...veľká vďaka učiteľom i vedeniu Žilinskej univerzity...ktorí sa nezľakli netradičnosti ponúkanej aktivity...

...veľká vďaka Evelyn, Gabike, Lucke (na druhú, lebo dve Lucky tam boli :), Alenke (na druhú, lebo dve Alenky tam boli :), Rudovi...za všetko :)

 

Adios a dovidenia v budúcom roku v Komárne, Prešove, Prievidzi, Trnave... :)

Popravde, akcia v Žiline nedopadla podľa mojich predstáv. Tento blog je len ukážkou, ako ľahko môžu novinári a blogeri upraviť skutočnosť. A nemusia ani klamať, stačí, ak jednoducho vypustia pár informácií a ponechajú len to, čo sa im hodí :) Ako to bolo v skutočnosti, som napísal tu:

Žilinských študentov neočarilo rozmnožovanie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?