Zrušíme si najlepšiu školu v Prievidzi?

Autor: Dávid Králik | 17.2.2012 o 9:09 | (upravené 23.2.2012 o 10:07) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  1649x

Podpísal niekoľko papierov a chystal sa vstúpiť do miestnosti. Vtom ho upútal farebný výkres, vycapený na stene presne oproti. Bleskovo prečítal vtip o dvoch veveričkách a rozpačito sa pomrvil. Absolútne nechápal, ako súvisia dve veveričky s touto konferenciou.

Okrem plagátu, na ktorom bol vtip o veveričkách, sa na stene nachádzal aj jeden celkom obyčajný, trochu natrhntý a pokrkvaný papier, na ktorom bol kompletný program dnešného dňa. Zatiaľ čo vtip zaujal hneď niekoľkých, program si nevšimol nik.

"Celkom dobrá ukážka, aká dôležitá je prezentácia, čohokoľvek. Môžete v sebe niesť sebedôležitejší odkaz, ak sa nedokážete predať, nie je vám to nič platné."

2.JPG

Na úvod trochu rozohriatia. Je to jednoduché. Vystrčte ukazovák pravej ruky smerom ku mne a na ľavej ruke vystrčte palec smerom nahor, pričom ukazovák ostane skrčený. Jednoduché. A teraz to začneme striedať, Na oboch rukách naraz, prosím :)

9.JPG

Pár mladých nám porozprávalo, čo robili v rámci svojich projektov...niekto robil tábor pre deti, iný prezentáciu rôznych športov verejnosti...

1.JPG

A potom už naše workshopy...v meste bude veľa predajcov párkov. Prečo by si mal niekto vybrať práve ten váš?

3.JPG

"STOP! Neriskujte a nejedzte koláče, bo náš párok zaplače." (Znelo to možno trochu inak, možno tam bolo že vy zaplačete, fakt už neviem, ale čosi v tom zmysle som si zapamätal :)

4.JPG

"Naše párky sú vždy čerstvé a teplé!" Brrrrrrr :)

6.JPG

"Lebo naše párky Cassanova zvábia každého."

7.JPG

Stačí jeden jediný párok a pes už za fenami ani neštekne :)

8.JPG

Diskusia začne dnes na tému: Zrušíme Mariansku, najlepšiu školu v Prievidzi?

Jedna skupina, tvrdila, že je to volovina. A na podporu svojho názoru hádzala jeden argument za druhým.. prihlásilo sa sem najviac prvákov, žiaci z tejto školy sú veľmi úspešní, škola sa teší dobrému menu a priazni žiakov i rodičov, je dobre vybavená a dobre situovaná...

20.JPG

Druhá sa snažila obhájiť toto sporné rozhodnutie... škola má nižšiu naplnenosť, než je jej kapacita... jej zlúčením s inou školou sa ušetrí veľké množstvo prostriedkov, ktoré možno efektívne využiť pre zlepšenie podmienok pre žiakov i učiteľov... pri jej zrušení sa môžu celé triedy aj s učiteľmi a vybavením presunúť a tak sa vlastne samotným žiakom či pedagógom nič vážne nestane...

21.JPG

Nasledovala disksia o tom, ako študentov SOŠ v Prievidzi pripravuje škola do praxe. Či sa boja uplatnenia v budúcnosti, čo by vlastne chceli robiť a na čo si trúfajú...

...

Čo sme teda dnes zažili počas dlhého dňa?

Trochu kreativity...

5.JPG

Trochu prezentácie...

10.JPG

Trochu sebamotivácie...

11.JPG

Trochu motivácie druhých...

12.JPG

Trochu komunikácie...

13.JPG

Trochu práce v tíme...

14.JPG

 

Po Komárne teda druhá stredná škola za nami...bol to pekný a náročný deň, za ktorý by som rád poďakoval...

 

... študentom, ktorí hýrili zaujímavými a kreatívnymi nápadmi...a hlavne ocenili moju Valentínsku báseň, ktorú som pre nich narýchlo načmáral do svojho poznámkového bloku :)

... učiteľom i vedeniu SOŠ obchodu a služieb v Prievidzi... ktorí sa nezľakli netradičnosti ponúkanej aktivity...

... Magde, Gabike, Viere, Silvii, piatim mladým z kompraxu ... za všetko :)Milí študenti, nezabudnite, že len vy rozhodujete o tom, čím budete a ako sa v budúcnosti uplatníte... Ale bez ohľadu na to, či sa stanete čašníkmi, alebo manažermi hotelov, hlavné je, aby ste boli dobrými ľuďmi.


 

Adios a dovidenia 13.3. 2012 v Trnave, priatelia :)

Ps: Rád by som oslovil aj ďalšie stredné a vysoké školy, ktorým by sa páčilo zažiť takýto deň, aby sa mi ozvali (Ohľadne financií si dovolím vopred upozorniť, že je to pre školy i študentov celkom zadarmo :) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?