Pomsta

Autor: Dávid Králik | 19.3.2012 o 10:10 | Karma článku: 12,29 | Prečítané:  1835x

Obliekol si vetrovku a na ňu ešte reflexnú vestu. Chvíľu zadumane postál pri dverách hotela, napokon vzal neochotne metlu a vyšiel do veterného dňa. Hlavou mu vírilo mnoho myšlienok. Do popredia sa predrala spomienka na tretiu triedu. Vtedy mu triedna povedala, že je debil a bude z neho murár. Už vtedy sa rozhodol, že sa jej pomstí. Len ešte nevedel ako... Dnes zametá pred hotelom a ...

ľudia ho míňajú bez povšimnutia.

1.JPG

Čo vlastne určuje hodnotu človeka? Kto rozhoduje o tom, že niekto je obdivovaný ako národný hrdina a íný...

2.JPG

"Keď som bol tretiak, povedala mi moja trieda, že som debil. Mojim rodičom následne s chladnou hlavou oznámila, že zo mňa bude murár," zahlásil som smerom k začudovaným študentom. V konferenčnej miestnosti nastalo ticho.

3.JPG

"Pár rokov som tomu veril a moje výsledky boli... hmmmm... povedzme veeeeeľmi priemerné. Nejakou náhodou som sa dostal na športový gympel, v ôsmej triede som si dával len dve prihlášky, jedna bola na spomínaný gympel a druhá a na dvoj, či trojročné učilište bez maturity. Ako som vravel, vzali ma (prekvapivo?) na gympel. Tam som pokračoval vo svojej priemernosti až do štvrtého ročníka, keď som sa rozhodol pre malý pokus. Rok sa normálne učiť. Ten rok som mal samé jednotky, ešte aj na maturite."

4.JPG

"Čo vlastne určuje hodnotu človeka? Šaty? Inteligencia? Práca, ktorú vykonáva? Šikovnosť? Charizma? No nič, dosť bolo filozofie. Sme tu, aby sme sa zoznámili s neformálnym vzdelávaním a uvažovali nad tým, prečo by sme mali robiť viac, než po nás chcú druhí. Pochytáme sa za ruky. Čo to? Že nedočiahneme? Žiaden problém, z rannej aktivity mi predsa ostala metla :)."

5.JPG

"A ideme na pakomániu...ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá´..."

6.JPG

Potom Dušan chvíľu rozprával o malom projekte, ktorý podnikol v rámci svojho vzdelávania v KomPraxe. Čo všetko musel urobiť, keď organizoval spoločné popoludnie zdravých a postihnutých detičiek a tiež, čo všetko sa pritom naučil...

8.JPG

Nuž a Denis, ten zorganizoval koncert niekoľkých kapiel, na ktorý sa prišlo pozrieť viac než dvesto účastníkov. Jasné, že aj v jeho prípade neostalo organizovanie "bez následkov" :)

7.JPG

Na workshopoch sme stavali veže,

9.JPG

pričom sme museli komunikovať,

10.JPG

pracovať v tíme,

11.JPG

aj analyzovať slabé miesta :)

Pri predaji pera, sme zase hľadali motiváciu,

14.JPG

kreativitu,

12.JPG

schopnosť prezentovať sa.

13.JPG

Jednoducho všetky tie bežné zručnosti, bez ktorých je nám v akomkoľvek zamestnaní fakt ťažko :)

Popoludní sme sa v diskusii na rozohriatie venovali jednoduchej úlohe. Dve skupiny sa navzájom snažili presvedčiť, aký dopravný prostriedok použiť na cestu do Španielska. Karavan, či lietadlo?

15.JPG

Napokon sme ešte spoločne rozmýľali nad tým, ako dobre ich škola pripravuje na skutočný život a čo by mohli oni sami robiť pre to, aby boli pripravení čo najlepšie.

16.JPG

 

Po úspešnom pokuse so samými jednotkami na moment zaváhal... Toto by bola predsa úžasná pomsta. Prísť za bývalou triednou zo základky, zamávať jej pred očami vysvedčeniami zo štvrtého ročníka gympla i z maturít a vysmiať sa jej. No napokon to zavrhol...jednoducho mu to už neprišlo, ako dobrý nápad... namiesto toho spravil rozhodnutie, postrádajúce akúkoľvek logiku. Rozhodol sa stať učiteľom...


Milí študenti, nezabudnite, že nie vždy je pravdou, čo vám vravia druhí. Jediný, kto určuje vašu hodnotu, ste vy sami...


...ďakujem...

... študentom, ktorí hýrili zaujímavými a kreatívnymi nápadmi :)

... učiteľom i vedeniu Gymnázia Angely Merici... ktorí sa nezľakli netradičnosti ponúkanej aktivity...

... Magde, Gabike, Ľubke, Dušanovi a Denisovi ... za všetko :)


Adios a dovidenia už zajtra vo Vranove nad Topľou a pozajtra to v Nitre, priatelia :)

 

Ps: Rád by som oslovil aj ďalšie stredné a vysoké školy, ktorým by sa páčilo zažiť takýto deň, aby sa mi ozvali (Ohľadne financií si dovolím vopred upozorniť, že je to pre školy i študentov celkom zadarmo :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?