Študenti sa vyjadrili, ste na ťahu, pán minister!

Autor: Dávid Králik | 30.4.2012 o 11:55 | Karma článku: 15,94 | Prečítané:  2695x

Vážený pán minister, nedávno ste sa vyjadrili, že Vaše kontroverzné vyhlásenia nemajú učiteľov a žiakov vyľakať, ale vyprovokovať diskusiu. Tak nech sa páči...

(Brezno, 24.4.2012)...V rámci tréningu argumentácie a slušnej diskusie, som rozdelil študentov na dve skupiny. Jedna skupina zastávala názor, že povinná maturita z matematiky pre gymnazistov je fajn, druhá tvrdila opak. Obe strany použili v diskusii niekoľko pádnych argumentov. Keďže sa navzájom nepresvedčili, kto má pravdu, požiadal som ich, nech obe skupiny trochu ustúpia a hľadajú riešenie, ktoré by bolo pre oba tábory akceptovateľné.

 

Finálny návrh, na ktorom sa obe strany zhodli, znel takto:

 

1) Povinná maturita sa zavedie na gymnázia až o štyri roky.

Zdôvodnenie: Súčasní študenti sa prihlásili na školy za aktuálnych podmienok, preto nie je fér meniť podmienky za pochodu. Možno sa štúdiu matematiky venovali niektorí z nich len okrajovo, keďže vedeli, že z nej maturovať nemusia.

 

2) Povinná maturita z matematiky sa zavedie len na všeobecných gymnáziách (napríklad športovo a umelecky orientované gymnáziá, čiže školy s celkom odlišným zameraním a špecializáciou budú z tejto vyhlášky vyňaté).

Zdôvodnenie: Ak sa študent prihlási na špecializovanú školu a pripravuje sa na vysokú školu, kde sa stopercentne o matematiku ani len "neobtrie", je mu zbytočné z tohto predmetu maturovať.

 

3) Povinná maturita z matematiky bude mať rôzne úrovne a študent si bude môcť zvoliť náročnosť maturitnej skúšky v závislosti od jeho plánov do budúcnosti, podobne, ako tomu bolo v prípade cudzieho jazyka.

Zdôvodnenie: Nie všetci študenti gymnázií so všeobecným zameraním plánujú pokračovať na vysokých školách, kde budú potrebovať matematiku.

 

 

Čo dodať?

Uvedomujem si, že ste veľmi zaneprázdnený snahou o záchranu slovenského školstva, no i tak verím, že si nájdete čas a vyjadríte sa k vyššie uvedeným postrehom obyčajných študentov. Koniec - koncov, presne toto ste chceli, vyprovokovať diskusiu.

 

Študenti sa vyjadrili, ste na ťahu, pán minister...

 

Ps: Vaše vyjadrenie mi môžete poslať mailom, listom, alebo ho uverejniť v diskusii priamo pod týmto blogom. Rád posuniem ďalej študentom, ale aj širokej verejnosti.

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?