všetko, čo robím pre druhých

Autor: Dávid Králik | 2.5.2012 o 15:15 | (upravené 2.5.2012 o 15:26) Karma článku: 7,37 | Prečítané:  738x

"Najskôr máte možnosť položiť tri otázky, aby ste zistili, čo vlastne budete robiť," vravím a decká neveriacky pozerajú na basketbalku, gitaru, toaleťák, paličky do uší a ešte niekoľko ďalších vecí.

(Chcem, aby na úvod decká tak trochu zistili, ako ťažko plánovať nejaký projekt, keď im nie je jasné, čo presne budú robiť. A tiež výber potrebného materiálu je neľahký, ak človek nevie, na čo ten materiál bude potrebovať :)

"A teraz si budete po skupinách na striedačku brať po jednej veci z tejto veľkej kopy. Budete mať vždy desať sekúnd, aby ste sa rozhodli, čo si, ako skupina, vezmete."

1.JPG

...komunikácia...

2.JPG

...rozdelenie úloh a rozhodovanie v rámci tímu...

3.JPG

"Povyberali ste si, vašou úlohou je pripraviť pre mňa krátku prezentáciu na tému: Zloženie zubu." "Čoooo?" vyvalili na mňa oči.

(Teraz decká tak trochu zisťujú, aké to je, keď človek ide realizovať projekt. Niečo potrebné má a niečo zase nie. Celkom ako v skutočnom živote. Ani tu obyčajne nemáme úplne všetko ako na podnose a musíme sa vysporiadať s nejakými nedostatkami a problémami, alebo jednoducho, že niekedy musíme improvizovať :)

 

5.JPG

...organizácia a spolupráca členov tímu...

6.JPG

...kreativita pri riešení zadania...

7.JPG

...prezentácia...

- - -

Nasleduje diskusia o prínose neformálneho vzdelávania, ale pred tým, rozcvička :)

Ako rozcvička na rozohriatie nám poslúžil návrh z dieľne pána Čaploviča ohľadne maturity z matematiky. Jedna skupina zastávala názor, že zavedenie povinnej maturity z matematiky pre všetkých gymnazistov je dobrý nápad, druhá skupina obhajovala opak. Dôležité bolo, aby diskutovali slušne a namiesto zosmiešňovania druhej skupiny (alebo "zhadzovania" jej názoru), argumentovali v prospech toho svojho.

8.JPG

Skupiny sa navzájom nepresvedčili, no našli celkom prijateľný kompromis...

Rozcvičení sme viac ako dobre, takže hor sa na diskusiu o tom, prečo by mali byť študenti aktívni a popri škole organizovať nejaké podujatia a akcie, poprípade riešiť problémy, ktoré identifikujú vo svojom okolí.

 

Čo vám poviem...zase raz deň, kedy sa človek tešil zo svojej práce :). A za tento deň by som rád poďakoval...

 

... študentom, ktorí hádam pochopili, že všetko, čo robím pre druhých, sa v konečnom dôsledku podpíše v prvom rade na mne samom...

... učiteľom i vedeniu Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémii EBG v Brezne... ktorí sa nezľakli netradičnosti ponúkanej aktivity...

... Kubovi a Darinke... za všetko :)

 

Adios a dovidenia 15.5.2012 na Myjave, priatelia :)Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?