Bože, toto nemôžeš myslieť vážne!

Autor: Dávid Králik | 24.5.2012 o 11:55 | (upravené 24.5.2012 o 13:36) Karma článku: 9,32 | Prečítané:  1581x

„Dávid, si normálny? Takéto niečo napísať a adresovať to Bohu?“ vravím si, no než stihnem pridať ďalšie výčitky, jedným dychom sa obhajujem. „A nie je to jedno? Myslím tým, či to napíšem, alebo nie. Ako náhle sa tie myšlienky objavili v mojej hlave, Boh o nich vedel.“ Na túto odpoveď som nenašiel protiargument a tak píšem ďalej.

ČO AK je toto obloha hore nohami?ČO AK je toto obloha hore nohami?

Nedávno som si prečítal v Biblii príbeh, kde Jákob uchvátil prvorodenstvo Ézavovi. „Nič zvláštne,“ povedal som si.  Zachoval sa ako ktorýkoľvek bežný smrteľník. Túžil po prvorodenstve, už od chvíle, keď s bratom prichádzali na svet a on, aj keď druhý, držal ho v tej túžbe za pätu. No a teraz tu bola príležitosť, tak ju využil. Lenže Boh, namiesto toho, aby napravil nespravodlivosť a vrátil líniu smerujúcu k Ježišovi do pôvodne zvolených „rúk“, nechal to tak.

„Bože, toto nemôžeš myslieť vážne,“ vravím sebe i Bohu. „Veď je to, ako by si akceptoval zlo, ak ponecháš takého človeka, aby bol časťou línie vyvolených!“

Z každého príbehu (v Biblii i mimo nej) sa snažím niečo si odniesť. Sadol som si teda a premýšľal. Čo ak tá línia, od začiatku až do konca predstavuje jeden ľudský život. So všetkými veľkými víťazstvami i fatálnymi omylmi a zlyhaniami? Každá chyba prináša so sebou dôsledky. Čo ak práve tie dôsledky pomáhajú formovať toho, kým sa mám skutočne stať? Čo ak bez nesenia dôsledkov nikdy nebudeme schopní naozaj pochopiť život, ktorý nie je len láska, radosť a šťastie... ale aj smútok, hnev, nenávisť a bolesť... Potom by mi zachovanie línie, aj napriek krádeži, mohlo dávať zmysel...

...hm, trochu priveľa „Čo ak...“ :(


...venované všetkým, ktorým som v minulosti uchmatol ich prvorodenstvo...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?