malíček a ukazovák

Autor: Dávid Králik | 27.6.2012 o 9:00 | (upravené 27.6.2012 o 12:04) Karma článku: 14,25 | Prečítané:  800x

Posledný tréning za nami. Nasadám s Veruškou do auta, aby sme v zápätí uviazli v zápche, spôsobenej haváriou. Terigáme sa temer krokom. Odrazu sa Veve z ničoho nič ozve: "Ocko, prečo to nemôže byť jednoduché?"

Prekvapene na ňu pozerám. "Čo presne máš na mysli?" "No, ak je niekto do niekoho, prečo aj ten druhý nie je automaticky do neho?" povedala vážne a čakala. Neodpovedal som hneď, lebo ma otázka prekvapila. Po chvíli som sa spamätal a začal zo seba pomaly súkať odpoveď. "Bola by to nuda a nikoho by to nebavilo. Takto je to záhadné a vzrušujúce. My s mamičkou, než sme sa stretli, tiež sme zažili situácie, keď sme boli do niekoho a on nebol do nás, alebo naopak, keď bol niekto do nás a my do neho nie. A potom sme sa stretli a boli sme do seba obidvaja." Veve hľadela pred seba a mlčala. Takto sme prišli až domov. Keď som žene porozprával obsah našej debaty, na sekundu sa zamyslela.

"Ale," začala moja žena a ja som presne vedel, čo povie, lebo som myslel na to isté, "aj keď sú dvaja naozaj do seba, je to niekedy veľmi ťažké." Pozrel som jej do očí a videl tam všetky búrky, ktoré sme za tých štrnásť rokov prežili. Veve nespokojne pokrútila hlavou a odišla.

Večer, keď si žena čítala a v ruke držala knihu, všimol som si, že môj malíček je rovnako veľký, ako jej ukazovák. Vo svetle tohto poznania mi napadlo, že sme si zrejme naozaj súdení.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?