Primáni na konci roku plakali, triedna im robila zo života peklo

Autor: Dávid Králik | 10.7.2012 o 10:30 | (upravené 10.7.2012 o 10:36) Karma článku: 21,84 | Prečítané:  9859x

Bol posledný školský deň a Viki dostala svoje prvé vysvedčenie na gymnáziu. Všetko by bolo v pohode, keby neprišla zo školy s revom. A podľa toho, čo viem, revalo ich v ten deň v triede omnoho viac!

Dokonca aj samotná triedna, keď im oznamovala, že im už budúci rok triednou nebude. Keďže sme mali na začiatku roku info, že bude s deckami postupovať ďalej, zostal som veľmi prekvapený. Ako som sa o chvíľu dozvedel, vraj sa na ňu niekto z nás - rodičov sťažoval, že robí primánom zo života peklo. Musel som sa zasmiať, lebo za tých šesť rokov, čo chodí Viki do školy, bola práve táto pani profesorka jednou z jej najobľúbenejších učiteliek. Triednej som okamžite zavolal a povedal, že stojíme za ňou. Zjavne som nebol jediný, komu sa to celé zdalo ako riadna hlúposť a klamstvo, nakoľko mi povedala, že už volali aj ďalší. Taktiež sa spustila lavína emailov, kde sa rad radom vyjadrovali rodičia Vikuškiných spolužiakov, že aj oni a ich ratolesti boli s pôsobením triednej pani profesorky nadmieru spokojní...

"...celá rodina stojí za pani profesorkou...pani profesorka má našu plnú poporu...sme s pani profesorkou absolútne spokojní...bola by veľká škoda prísť o takého dobrého pedagóga...pripájame sa s JEDNOZNAČNOU podporou..."

Neviem celkom presne, čo sa následne udialo v škole, isté však je, že po podpore, ktorú pani profesorke vyjadrili takmer všetci rodičia, veci nabrali rýchly spád a krátko na to sme sa dozvedeli, že pani profesorka ostáva.

Uvažujem nad tým, prečo som vlastne (podobne ako mnoho ďalších rodičov) okamžite reagoval, tak ako som reagoval... možno preto, že Viki konečne po rokoch nebolieva brucho pred vstupom do triedy, alebo preto, že má ich triedna občas vtipné poznámky, alebo preto, že chce od nich veľa vedomostí a viem, že bude Viki dobre pripravená na ďalšie štúdiá, alebo mi možno bolo sympatické, keď nám na prvom rodičku povedala, že si niektoré decká zhoršia známky, lebo na gymnáziu sú prísnejšie pravidlá, ale my rodičia nemáme byť preto na ne nahnevaní, hm...a možno jednoducho preto, že viem, ako veľmi má Viki pani učiteľku rada a cíti, že aj pani učiteľka má rada ju...Koniec - koncov, nie je to jedno?

 

Ps: Milí rodičia, vážme si dobrých učiteľov a dajme im to riadne pocítiť... Zaslúžia si to!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?