Dnes sa zmaľujem, ako zákon káže

Autor: Dávid Králik | 27.7.2012 o 11:22 | (upravené 30.7.2012 o 14:17) Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1218x

Včera som sa kvôli súťaži krátkych videí vo svojom ukážkovom videu ostrihal, oholil a hodil do gala. V diskusii sa však ozývali hlasy, že ten menej upravený jedinec, bol tak nejako zaujímavejší a srdcu milší. Hm. Lenže čo s rozliatym mliekom? Napadá mi len jediné. Dnes sa zmaľujem, ako zákon káže.

Len pre poriadok pripomínam, čo som písal už minule:

- - -

Okrem aktivít so študentmi stredných a vysokých škôl mám v rámci KomPraxu za úlohu zabezpečiť súťaž krátkych videí. Téma je brilantne neuchopiteľná: „Prínos neformálneho vzdelávania v práci s mládežou“. Čo už. Aby som túto tému potenciálnym záujemcom aspoň ako tak poľudštil, pokúsim sa priniesť v krátkom čase niekoľko praktických ukážok, ako by som sa zhostil úlohy ja :).

V súťaži krátkych videí ide v princípe o akúsi reklamu tomu, prečo by mali byť mladí ľudia aktívni už počas svojich študentských rokov. Ide o to, že ak niekto už počas štúdia organizuje rozličné akcie a podujatia, získa príležitosť osvojiť si praktické zručnosti, ktoré sa mu môžu hodiť v budúcom zamestnaní. Vo videách teda môže ísť o motivovanie k takýmto aktivitám, alebo priblíženie toho, čo všetko sa človek počas týchto aktivít môže naučiť, čo všetko môže získať.

- - -


"Kšic, Dávid, už to robíš zase!" "Čo?" "Už zase sa ti tá huba nezastaví a meleš a meleš." "Dobre, dobre, veď už sa dostávam veci na koreň." "Som sam ucho :)"

Keď som sa stretol pred časom s Danom Hevierom, povedal mi veľmi zaujímavú vec. "Ak človek maľuje, farby ostávajú nie len na plátne, ale i na jeho rukách." ...Tak teda dnes asi o tom, že ..."Vždy, keď sa snažím meniť svet, tak nejako mimochodom, zmením seba."

 

 Ak by ste sa chceli zapojiť do súťaže, click, kuk, kamera, strih a ideeeeeeš :)


 

Ps:Okrem hlavnej myšlienky, ktorú som spomínal vyššie, pokúsil som sa  v tomto videu "nenápadne" poukázať na jednu z praktických zručností, ktoré mladí ľudia potrebujú v praxi a ktorú možno získať práve v neformálnom vzdelávaní. Konkrétne ide o... doplňte si na základe videa, je tam veľmi nenápadne ukrytá :)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?