Nemusí byť každý taký blázon, ako ty

Autor: Dávid Králik | 30.7.2012 o 14:24 | (upravené 30.7.2012 o 14:31) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  1035x

Raz mi ktosi povedal túto vetu, a tak dnes pridávam tretie ukážkové video, ktoré prináša niekoľko záberov z rozličných projektov z rôznych kútov Slovenska. Žiadne strihanie a holenie v priamom prenose, ba ani tvár indiánskeho bojovníka, čo práve vykopal vojnovú sekeru. Dnešná ukážka sa drží hesla: "Nemusíš byť taký blázon, ako Dávid Králik a i napriek tomu máš možnosť zapojiť sa do súťaže krátkych videí" :P

Štandardne skopírujem stručné info o tejto súťaži a o mojej úlohe v nej :), nech nemusíte "brouzdat" v predchádzajúcich blogoch a hľadať, o čo ide:

- - -

Okrem aktivít so študentmi stredných a vysokých škôl mám v rámci KomPraxu za úlohu zabezpečiť súťaž krátkych videí. Téma je brilantne neuchopiteľná: „Prínos neformálneho vzdelávania v práci s mládežou“. Čo už. Aby som túto tému potenciálnym záujemcom aspoň ako tak poľudštil, pokúsim sa priniesť v krátkom čase niekoľko praktických ukážok, ako by som sa zhostil úlohy ja :).

V súťaži krátkych videí ide v princípe o akúsi reklamu tomu, prečo by mali byť mladí ľudia aktívni už počas svojich študentských rokov. Ide o to, že ak niekto už počas štúdia organizuje rozličné akcie a podujatia, získa príležitosť osvojiť si praktické zručnosti, ktoré sa mu môžu hodiť v budúcom zamestnaní. Vo videách teda môže ísť o motivovanie k takýmto aktivitám, alebo priblíženie toho, čo všetko sa človek počas týchto aktivít môže naučiť, čo všetko môže získať.

- - -

"Dávid Králik! Dorozprávať, dva, tri štyri!" Veď už mlčím ,ale inak, celkom ako na telesnej výchove :)

Poďme k veci. Dnes teda ďalšia možnosť, ako sa zhostiť úlohy a zapojiť do súťaže krátkych videí: Vytvor si stručný zostrih z realizácie svojho projektu a pridaj nejakú múdru pointu :)

Neformálne vzdelávanie sa od formálneho líši napríklad aj tým, že aj keď samotná akcia skončí neúspechom, môže byť vzdelávanie úspešné. Stačí, ak človek nadobudol nejakú cennú skúsenosť (niečo sa naučil) a odnáša si túto skúsenosť do budúceho života, aby sa neskôr vyhol chybám, až sa ocitne v podobných situáciách...preto dnešné heslo: Nezáleží na tom, kde, kedy, prečo, ako...záleží len na tom...(to si doplňte sami :)

 

Ak by ste sa chceli zapojiť do súťaže, click, kuk, kamera, strih a ideeeeeeš :)

 

Ps: Dnes máme za sebou seriózne video z projektov. A nabudúce? Pozvem na scénu Viki a Veve, čo vy na to? :)))

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?