Kauza Bezák očami skúseného diabla

Autor: Dávid Králik | 31.7.2012 o 8:08 | (upravené 31.7.2012 o 13:30) Karma článku: 13,14 | Prečítané:  9346x

Vážený pán Lewis, dlho som váhal, či Vám napísať a priznať sa k svojmu objavu. K listu, ktorý som našiel...veď vy viete, kde...našli ste Tam predsa mnoho podobných...


Môj milý Svrabomil,

píšem ti po rokoch odlúčenia, aby som ťa z pozície skúseného diabla varoval, že ľad, na ktorý sa púšťaš, je príliš tenký. Len tvoja mladosť ospravedlňuje entuziazmus, ktorý sprevádza tvoje konštatovanie, aké úspechy žneš v poslednom čase. Nechce sa mi veriť, že by si mohol nevidieť, do akého rizika sa púšťaš, ak ponechávaš ľudí bojovať v mene viery a spravodlivosti.

Píšeš, že po odvolaní toho arcibiskupa si začal horlivo pracovať. Chodil si z jedného tábora do druhého a rozdúchaval oheň a vášeň. Je vôbec možné, že ti skutočne nedošlo, aká hrozba z takého počinu číha? Veď ak tí ľudia budú bojovať v mene viery a lásky, či v mene spravodlivosti a spolupatričnosti, priblíži ich to k Nepriateľovi. Tým, že si ich tábory povzbudzoval, napomáhal si hľadaniu pravdy a posilňoval ich zmysel pre spravodlivosť. Čo nechápeš, že práve vďaka tejto tvojej horlivosti sme teraz prišli o dušu nejedného z nich?

Mlieko je rozliate, darmo nad ním plakať. Iste, je tu cesta, ako z tejto situácie vykĺznuť a zvrátiť nepriazeň osudu na svoju stranu. Neviem však, či si dostatočne skúsený, aby si to dokázal. Škoda, ktorú si napáchal, je ale tak veľká, že už to ani omnoho horšie byť nemôže..Trest nášho pána ťa neminie, nemáš viac, čo stratiť, preto ťa neodhováram od dokončenia toho, čo si začal. Počúvaj teda.

Tvoja nádej spočíva v zameraní sa na pýchu a istotu. Dobre však zváž, komu aký druh medicíny nasadíš. Skalných povzbudzuj v obdive k vlastnej oddanosti a poslušnosti pápežovi, pýche na čistotu ich viery a činov, k presvedčeniu o vlastnej pravde...v tábore ich protivníkov vsaď na povrchnosť a snahu získať svoju slávu, poprípade môžeš skúsiť hrať na ich prehnanú vieru v ľudskú dokonalosť bez potreby hľadať a obdivovať Nepriateľa. Ak sa ti toto podarí, je tu nádej, že časť duší pre nás získaš späť. Snáď bude potom trest nášho pána miernejší. Je to však neľahká úloha a tvoje šance sú minimálne. Pamätaj, boj za pravdu a spravodlivosť hociktorého tábora hrá len a len v prospech Nepriateľa. Nám pomôže iba pýcha, sebaistota a povrchnosť.


Bozkáva ťa tvoj strýc Krutodlak


...
Vážený pán Lewis, zrejme si kladiete otázku, prečo Vám tento list posielam, keď ste ho nepísali, ba nie ste ani adresátom. Nepoznám presnú odpoveď na túto otázku. Snáď len...cítim, že ak raz niečo človek objaví, musí znášať všetky dôsledky, ktoré jeho objav so sebou prináša. Dobré i zlé, veselé i smutné...veľké i malé okamihy, ktoré v sebe budúcnosť každého objavu zákonite ukrýva...


...


Venované s úctou a vďakou C.S.Lewisovi, ktorý ako prvý odhalil listy skúseného Krutodlaka...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?