Príklady zlej praxe v podaní Barbie a Kena

Autor: Dávid Králik | 6.8.2012 o 15:30 | (upravené 6.8.2012 o 15:36) Karma článku: 3,78 | Prečítané:  1021x

Blížila sa pol noc. Všade hrobové bolo ticho a ja som po príchode do detskej izby spravil tú najnepravdepodobnejšiu vec, aká by sa len dala očakávať. Vybral som si v poličke dve Barbienky s jedným Kenom a fujazdil po špičkách nazad do pracovne...Dnes som sa rozhodol ponúknuť jednu ukážku, na ktorej sa pokúsim demonštrovať, ako by príspevky do súťaže krátkych videí vyzerať nemali :)

Ako som to už urobil štyrikrát v doterajších blogoch k súťaži (pri strihaní, pri zmaľovaní sa a pri serióznych postrehoch z projektov, pri Viki a Veri v kúpeľni), aj dnes najskôr skopírujem stručné info o tejto súťaži a o mojej úlohe v nej :), nech je aspoň trochu jasná pointa:

- - -

Okrem aktivít so študentmi stredných a vysokých škôl mám v rámci KomPraxu za úlohu zabezpečiť súťaž krátkych videí. Téma je brilantne neuchopiteľná: „Prínos neformálneho vzdelávania v práci s mládežou“. Čo už. Aby som túto tému potenciálnym záujemcom aspoň ako tak poľudštil, pokúsim sa priniesť v krátkom čase niekoľko praktických ukážok, ako by som sa zhostil úlohy ja :).

V súťaži krátkych videí ide v princípe o akúsi reklamu tomu, prečo by mali byť mladí ľudia aktívni už počas svojich študentských rokov. Ide o to, že ak niekto už počas štúdia organizuje rozličné akcie a podujatia, získa príležitosť osvojiť si praktické zručnosti, ktoré sa mu môžu hodiť v budúcom zamestnaní. Vo videách teda môže ísť o motivovanie k takýmto aktivitám, alebo priblíženie toho, čo všetko sa človek počas týchto aktivít môže naučiť, čo všetko môže získať.

- - -

Bolo krátko po jednej hodine ráno a ja som sa prišuchtal do postele. "Čo tam tak mravčalo?" spýtala sa žena v polospánku. "Ja," zašepkal som, no odpoveď už chvalabohu nezachytila, lebo opäť zaspala. Popravde, fakt neviem, ako by som jej vysvetlil, že som mravčal, lebo som daboval Barbie :)

Dnes teda ukážka, ktorá by mala poukázať na pár chýb :)
Drsné, čo? Za seba skonštatujem, slabý obsah (témou má byť prínos neformálneho vzdelávania v práci s mládežou, teda video by malo povedať, čo mladý človek získa a nie iba stupídne zabaviť), slabá forma (keď už animácia, tak poriadna a tiež chýba informačná snímka s logami, ktorá je povinnou súčasťou :). Zlatým klincom mohlo byť použitie hudby chránenej autorskými právami, ktoré som však už do ukážky zlej praxe nezaradil, aby ma náhodou SOZA neskásla za tento blog :)))

Ak by ste sa chceli zapojiť do súťaže s príspevkom, ktorý nebude vykazovať vyššie zinscenované nedostatky, click, kuk, kamera, strih a ideeeeeeš :)


Adios a teším sa na veľa skvelých videí, z ktorých najlepšie poputujú aj do televízií :)Ps: Ak aj súťaž neoslovila priamo vás, no poznáte niekoho, koho by osloviť mohla, pošlite mu, prosím, link na tento blog.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?