ako ďalej s vysokými školami (krátky draft)

Autor: Dávid Králik | 7.8.2012 o 11:33 | (upravené 7.8.2012 o 11:56) Karma článku: 14,04 | Prečítané:  1806x

Po minulom blogu, kde som načrtol svoju predstavu, ako by som sa do problematiky školstva pustil ja, prinášam dnes draft, týkajúci sa konkrétne vysokých škôl. Viem, poviete si, učiteľ z 1.-4. by chcel hovoriť do problematiky vysokých škôl? Nie je to trochu odvážne? Alebo hádam aj drzé? Máte pravdu, je mi to trochu cudzie a práve preto by som rád poprosil každého (nie len učiteľov), aby si prečítal tento krátky draft a zaujal stanovisko. Za pomoc vopred ďakujem!

Vážení a milí priatelia, inšpirovaný ďalším "šikovným študentom" , dovolil som pripraviť návrh udeľovania vysokoškolských titulov pre výnimočné osobnosti (tieto majú nárok získať titul bez požadovaných vedomostí a zručností):

Bakalár - reprezentant v akomkoľvek športe (neúspešný, teda bez nejakéh výraznejšieho úspechu), herec (seriálový, bez výnimočných úloh), spevák (neznámy, môže ísť aj o účastníka niektorého zo semifinále súťaže Superstar), novinár/spisovateľ (bez zvláštneho nadania, minimálne jedna kniha, alebo 100 príspevkov v nejakom časopise), bloger (karma dlhodobo nad 5), poslanec (člen opozície)

Magister/inžinier...etc - športovec s jedným veľkým úspechom na medzinárodnom poli v mládežníckych ketegóriách (žiaci, kadeti, juniori), herec (s hlavnou úlohou aspoň v jednom v celovečernom filme), spevák (predal viac než 5000 nosičov, prípadne má na Fb 1 000 like-ov), novinár/spisovateľ (minimálne 3 knihy, pravidelné prispievanie aspoň 3 roky do nejakého časopisu), bloger (karma nad 10), poslanec (člen vládnucej koalície)

Doktor - športovec, ktorý získal striebro, alebo bronz na jednom z vrcholnýc podujatí (OH, MS, ME), herec (divácky obľúbený, nepravidelne obsadzovaný v rôznych filmoch a seriáloch), spevák (máva vypredané koncerty, a predal viac než 10 000 nosičov), novinár/spisovateľ (minimálne 5 vydaných titulov, pravidelné prispievnie do dvoch a viacerých časopisov), bloger (karma nad 15), štátny tajomník

Docent - športovec (získal aspoň raz v živote zlato na OH, MS, alebo ME), herec (veľmi obľúbený, hrajúci vo všetkých seriáloch aj vo väčšine slovenských filmoch), spevák (má viac, než 20 000 predaných nosičov a zmienka o ňom je každý týždeň v Novom čase), novinár/spisovateľ (minimálne desať kníh, resp. každodenné prispievanie do denníku po dobu piatich rokov), bloger (karma nad 20), minister (okrem ministra školstva)

Profesor - športovec (viacnásobný medajlista na OH, MS, ME), herec (pravidelne dostáva hlavné úlohy v našich i zahraničných filmoch), spevák (predal 100 000 nosičov, alebo má na Fb 1 000 000 like-ov), novinár/spisovateľ (viac než desať titulov a viac než desať rokov systematického prispievania do novín a časopisov), bloger (karma nad 25), premiér/prezident/minister školstva

 

Verím, že moja klasifikácia má ešte mnoho nedostatkov a chýb, preto prosím každého, kto má nápad, ako ju vylepšiť, aby mi bez ostychu poslal návrhy na zmeny či doplnenie. Tak šup šup, komu by sme ešte mohli prideliť nejaký titul? A za čo?

Veľká vďaka!

 

Ps: Páni moji :( Najskôr Richter, teraz Figeľ...Čo vám, chlapci, mám na to povedať? ... asi len toľko, že...

Či ste ladení do červena alebo do modra, pocit z vašich "študijných úspechov" smrdí stále rovnako :(

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?