(tak trochu) zneužitý

Autor: Dávid Králik | 12.8.2012 o 13:13 | Karma článku: 12,85 | Prečítané:  955x

"Na úvod jedno základné pravidlo, ktorým sa naša televízia riadi. Ponechajte výpovede autentické. Nielen konkrétne vety, ale aj zmysel. My sme objektívna televízia, nie bulvár. Neprispôosobujeme si správy podľa potreby," dokončil pán Škotka a poveril ma spracovaním správy o požiaroch v Austrálii... Už to bude dobrých desať rokov nazad, čo som tam absolvoval taký neoficiálny zábeh na pozíciu redaktora zahraničných správ, ale tento úvod si pamätám dodnes.

...Vraj, či sa nevyjadrím k učebniciam pre TA3, ozvalo sa v telefóne. Narovinu som povedal, že vyjadrím, no budem hovoriť najmä o tom, že by sa zodpovední mali zamerať na niečo celkom iné a že učebnice nevnímam nijako osudovo.

Prišli a pýtali sa a ja som sa vyjadril. Presné znenie mojich odpovedí si bohužiaľ nepamätám, ale hovoril som v podstate to, čo tvrdím v poslednom čase stále častejšie. Myslím, že obsahovo išlo zhruba o toto: 

...Nedostatok učebníc nevnímam ako ten najhlavnejší problém. Kým som ešte učil, meškali knihy pravidelne a viete, čo som spravil? Učil som zo starých kníh. Komplikáciou bola nutná úprava a vyhodenie učív, ktoré sa v súvislosti s reformou zmenili, no nebolo to nijako dramatické a dokonca, keď v polroku nové reformné učebnice konečne prišli, niekedy som ich už pre daný ročník ani nepoužil. Áno, dobrá učebnica je fajn pomôckou a uľahčí učiteľovi život, ale je to len nástroj. Rovnako ako všetky ostatné pomôcky a softy. Prioritou by mal byť učiteľ. Ak nedostaneme do škôl kvalitných učiteľov, nikdy nebudeme mať kvalitné školstvo. A kvalitní učitelia budú v školstve len vtedy, ak budú kvalitne zaplatení. Nové knihy sú samozrejme fajn ,ale nestojí a nepadá na nich kvalita nášho školstva... Po tomto prišla posledná otázka - čo s aktuálnou situáciou a na to som povedal, že je zbytočné šiť nové učebnice horúcou ihlou tak ,ako tomu bolo doteraz..."Prečo to radšej neurobiť v kľude a budú o rok neskôr tie knihy."  

Keby som sa nepoznal a hlavne, keby som nepočul moje vystúpenie celé, pôsobilo by to na mňa asi tak, že sa vlastne nič nedeje a všetko je ok. Cítil som sa podvedený a (tak trochu) zneužitý. Jasné, do kontextu reportáže moja veta skvele zapasovala, ale ja som predsa príspevkom kričal do sveta: Hej blázni, preberme sa a začnime hľadať spôsob, ako konečne riešiť v našom poondiatom školstve to najdôležitejšie, to, bez čoho žiadne kvalitné školstvo na Slovensku nehrozí: UČITEĽA!

Myslím, že toto bolo moje posledné vyjadrenie bez autorizácie. Koniec koncov, ak ide len o to, zaplátať dieru v reportáži niečim, čo sa práve hodí, bez ohľadu na to, že spôsob zostrihu skreslí celú informáciu, na to ma skutočne nie je potreba.

Adios

Ps: Ak sa vám zdá, že som tento príspevok písal nezvyklo nasr... , tak to sa vôbec nemýlite. Popravde, chcel som ho napísať ešte pred hodinou, no žena ma našťastie zapojila do prípravy obeda. Inak by ho zrejme admini bez váhania zrušili za nadmerné používanie hrubých slov :((( 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?