lebo štandardný politik

Autor: Dávid Králik | 23.8.2012 o 7:07 | (upravené 23.8.2012 o 7:17) Karma článku: 11,14 | Prečítané:  919x

V ostatnom čase som sa zamyslel nad tým, akého by som chcel učiteľa pre svoje deti, potom naopak, akého rodiča, pre svojich žiakov a napokon aký dream team, aby ostala zachovaná nádej, že bude raz aj lepšie. Dôvodom mojich úvah bola snaha hľadať cestu, ako dostať slovenské školstvo z toho srabu, v ktorom sa nachádza. Kým prvé dva pohľady zožali tu, v blogerskom mikrosvete, realitívne veľký úspech, tretí bol prepadákom.

Najskôr mi napadlo, že som možno prepálil nadpis, potom, že sa mi text blogu nevydaril. Napokon prišla strašná myšlienka: Dokážeme si predstaviť osobnosť kvalitného učiteľa a vcelku sa zhodnúť (rodičia aj učitelia), podobne si dokážeme predstaviť aj dobrého rodiča a zase sa ako tak zhodnúť, ale spoluprácu? To, že ja budem tým "báječným učiteľom", ktorý hľadá cesty k dieťaťu i rodičom, alebo naopak, budem "fajn rodičom", ktorý podporuje učiteľa, to si predstaviť nedokážeme.

Ak je to tak, potom sa najbližších päťdesiať rokov v školstve neudeje nič, čo by stálo za zmienku a ešte aj Viki a Veve (naše deti) budú krútiť hlavou nad tým, aké je to v škole u ich detí tragické a pani učiteľka to bude vidieť rovnako a tiež bude krútiť hlavou a lamentovať.

Teraz prichádza na rad logická otázka:

Ako, pre pána kráľa, môže zlepšenie vzťahov medzi rodičmi a učiteľom prispieť k obrode slovenského školstva?

Štandardný politik sa správa tak, ako volič píska. V tejto chvíli nemá žiaden politik dôvod riešiť situáciu v školstve. Áno, ak sa vyskytne nejaká mimoriadna udalosť, ako bol ten list učiteliek z východu, tak áno, ale komplexne, nie. Načo? Kým nebude kritická situácia v slovenskom školstve zaujímať dostatočný počet voličov, nebude zaujímať ani politikov...

Len sa chcem spýtať, milí učitelia a rodičia. Je pre vás, prijateľná predstava, že aktuálna situácia v našom školstve zostane aktuálnou ešte najbližších päťdesiat rokov? Lebo pre mňa, nie!

 

...prosím, napíšte mi, že som minule naozaj iba prepálil ten nadpis, ja nechcem, aby moje vnúčatá chodili do školy s rovnakými bolesťami brucha, ako moje deti...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?