Prečo by som mal podporovať štrajk?

Autor: Dávid Králik | 2.9.2012 o 10:10 | (upravené 12.9.2012 o 13:15) Karma článku: 14,85 | Prečítané:  1621x

Tak to by ma skutočne zaujímalo. Som obyčajný rodič a poviem vám, mám dosť negatívnych skúseností s učiteľmi, ktorí učili doteraz naše deti. Iste, je tu časť učiteľov, ktorí boli super a zaslúžili by si omnoho vyššie platy, ale na druhej strane, je tu aj časť a to nie malá časť tých, ktorí by si zaslúžili ešte aj ten aktuálny príjem rapídne znížiť. A koniec koncov, štrajk mi príde celkovo ako deštruktívna operácia, namiesto nejakého konštruktívneho prvku. Fakt by ma zaujímalo, prečo by som mal podporovať štrajk učiteľov!

Možno preto,

..aby sa školstvo stalo PRIORITOU našich politikov. Jasné, pár rečníckych kidov a pro forma aktivít, to sa tu z času načas vyskytne, ale o priorite nemôže byť ani reči. A pozor, nehovorím len o súčasnej vláde, ale i o všetkých predchádzajúcich..

..aby sa prestalo v školstve plytvať peniazmi na rôzne pochybné softy. Jasné, digitalizácia je v dnešnej dobe nevyhnutnosť, ale kupovať plošne niečo chybné, veľmi draho a k tomu ešte s vedomím, že to už na niektorých školách dávno je? Tak to je podľa mňa vrchol drzosti a ignorantstva..

..aby nové učebnice boli skutočne výsledkom túžby po kvalite a nie iných, nepriznaných motívov. Jasné, kvalitné knihy môžu učiteľom veľmi pomôcť a zľahčiť prácu, ale nech je na prvom mieste KVALITNÉ a až potom všetko ostatné..

..aby sa konečne upriamila pozornosť politikov na faktor, ktorý je v prípade kvality školstva tým rozhodujúcim. Jasné, nehovorím len o plate, ale aj o náročnej príprave v rámci VŠ, aj o prísnom hodnotení v rámci praxe a o mnohých ďalších veciach. Každopádne, aby sa pozornosť politikov upriamila na KVALITNÉHO UČITEĽA...

Dobre, príznávam. Mojim hlavným motívom by mohlo byť...

...aby moje deti už nikdy nešli do školy s bolesťami brucha len preto, že ich tam bude učiť neschopný a nekvalitný učiteľ!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?