Kto sa smeje naposledy

Autor: Dávid Králik | 12.11.2012 o 10:50 | Karma článku: 12,15 | Prečítané:  1243x

Brilantný nápad. Netreba štrajkovať, ba ani nič riskovať a predsa učitelia zovrú celú spoločnosť do mocných klieští. Geniálne a pritom také jednoduché. Stačí len odmietnuť post predsedu maturitnej komisie. Ako sa asi budete tváriť, až nezmaturujete? To sa potom odrazu hneď veci pohnú a začnú riešiť. A ako sa zachová vláda, ak bude musieť riešiť problém...veď vy ešte uvidíte, kto sa bude smiať naposledy!

Milí učitelia, nemám akékoľvek právo vyjadrovať sa, čo by ste mali a čo nie, preto tento blog neberte ako mudrovanie, alebo nebodaj rady, je to skôr vyjadrenie osobných pocitov.

Zahlásiť, že si počkáte na maturity a tam to tým chudákom študentom spočítate, pričom vy budete vlastne mimo obliga, lebo ste iba odmietli funkciu mi príde...slabošské a úbohé.

ÁNO, vaše platové požiadavky sú viac než oprávnené a je najvyšší čas, zabojovať za vyššie platy a lepšie školstvo. Ale ak zabojovať, tak čisto a férovo. Na 26.novembra ste ohlásili štrajk. Keď chcete bojovať, poďte touto cestou. Áno, klasický štrajk je omnoho náročnejšou a ťažšie priechodnou variantou, no súčasne z neho cítiť odhodlanie a statočnosť a nie zbabelosť, ako je to v prípade zmarenia maturít...

Myslím, že ak by predsa len došlo k “maturitnému variantu“ štrajku, nebude sa smiať nik. Ani študenti, ktorým riadne skomplikujete život, ani vláda, ktorá bude musieť riešiť náhradné termíny, ba ani vy...


...lebo za tých 10 percent k platu, zaplatíte minimálne 50 percentným poklesom spoločenského statusu...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.


Už ste čítali?