Arab a Žid

Autor: Dávid Králik | 16.11.2012 o 12:13 | Karma článku: 12,82 | Prečítané:  2325x

Prichádzame so ženou a deťmi k ZOO. Odrazu sa na mňa usmeje chlapík s krpatým deculom na rukách. Až po chvíli ho zaradím..."Jééééj, Kamil," zvolám prekvapene a potešene, vidiac kamoša po dlhom čase.

Čítam si diskusie pod textom: Rakety dopadli až k Tel Avivu... a potom aj ten o egyptskom premiérov v Gaze...a napadá mi, že s rovnakou intenzitou, s akou bojujú Palestínci s Izraelcami, alebo Izraelci s Palestíncami (pre istotu dávam obe alternatívy), bojú aj slovenskí dikutéri pod obidvoma článkami. Cítim tam toľko nenávisti, hnevu a nevraživosti, až ,

 

Vždy som tvrdil, že činmi, ktorými meníme svet, meníme v prvom rade sami seba...

...dnes by som rád povedal, že cesta k zmene sveta sa musí začať u každého z nás...

 

Prichádzame so ženou a deťmi k ZOO. Odrazu sa na mňa usmeje chlapík s krpatým deculom na rukách. Až po chvíli ho zaradím..."Jééééj, Kamil," zvolám prekvapene a potešene, vidiac kamoša po dlhom čase.

Aby som nezabudol, Kamil má palestínske korene. A ja? Židovské. Kamil je učiteľ. Kým ešte študoval, pomáhal mi s jednou akciou v mojej triede. Teraz učí pre zmenu on a prosil ma, či by som mu vedel pomôcť s nejakými inováciami na angličtinu. Tak som mu čosi poslal. 

Nepamätám si, že by sme sa s Kamilom niekedy pohádali, pobili sa, alebo si nebodaj vzájomne dopriali nevraživosti a nenávisti. Takéto niečo si fakt nespomínam... a to i napriek tomu, že sme navzájom iní a máme na isté veci úplne rozdielny názor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?