Hľadá sa taká...ehm...ako by som to...skrátka...nezáväzný flirt

Autor: Dávid Králik | 23.1.2013 o 9:19 | (upravené 23.1.2013 o 9:44) Karma článku: 10,23 | Prečítané:  2143x

Je mi jedno, či si mladá, alebo trošku staršia, pekná, škaredá, populárna, alebo celkom neznáma. Chcem s tebou prežiť týždenný nezáväzný flirt a celkom mi stačí, ak budeš chcieť aj ty. Trochu pošpásujeme, užijeme si a potom si povieme „Adios"... Nájdem ťa?

Priedušnica, priedušky a pľúca :)Priedušnica, priedušky a pľúca :)Asi ja, nepamätám si :)

Vec sa má tak. Dostal som celkom zaujímavý nápad a rád by som ho skúsil, no nemám kde. Áno, hovorím o takom mojom tradičnom blbnutí v škole. Program je najvhodnejší pre štvrtákov (možno šikovných tretiakov, alebo veselých piatakov :)...čo dodať?

Hľadá sa škola na týždenný nezáväzný flirt ;) Priebeh flirtu je predbežne plánovaný asi takto:

1)Pátranie: Na základe zašifrovaných kódovaných odkazov (šifry budú pravdepodobne spojené s matematickými výpočtami aktuálneho učiva) by mali decká objaviť tajné starobylé nákresy poschovávané v triede. Keď ich nájdu a poskladajú, dostanú schému dýchacej sústavy.

- - -

2)Stavba: V triede bude kopec materiálov (stany, karimatky, spacáky, kartón, fólia, krepák, motúz, deky... úloha bude jednoduchá: Postavte podľa schémy dýchaciu sústavu, ktorá bude dostatočne veľká, aby sa ňou dalo prechádzať (v minulosti som deckám pomáhal, teraz som však dospel k názoru, že je lepšie, ak sa s tou úlohou popasujú samé, lebo tvorivosť, kreativita, samostatnosť, práca v tíme, komunikácia a tak ;) Jednotlivé orgány samozrejme pooznačujú menami.

- - -

3)Diskusný klub: Sadneme na koberec (na zadok :) a budeme spoločne uvažovať nad tým, kadiaľ sa asi dostáva dnu do dýchacej sústavy kyslík a kde by mohla prebiehať výmena za oxid uhličitý. Nepoviem im to, skôr chcem, aby na to prišli sami. A ak na niečo neprídu, tak dostanú čas, aby si to zistili - na nete, od starších spolužiakov, od iných učiteľov, od riaditeľky, od rodičov (priateľ na telefóne :)

(Pozn. Toto som vnímal ako najväčšiu slabinu Planéty vedomostí, že ponúkala hotové riešenia, nie možnosť rozmýšľať, vytvárať hypotézy a pátrať po správnych odpovediach ;)

- - -

4)Cesta do hlbín študákovej duše: Prechádzame s kamerou cez našu sústavu. Každý žiak sám. Natáčame jednotlivé orgány z vnútra a komentujeme podľa nápisov, kde sa práve nachádzame. Jasné, že nakoniec vymeníme kyslík za oxid uhličitý (v mieste, ktoré sme si v predchádzajúcej diskusii určili ako to pravé) a vraciame sa späť na svetlo sveta ;)

- - -

5) Hollywood entertainment uvádza: Sadneme za comp a hráme sa Movie Maker. Trochu striháme a pridávame titulky (veď viete, kamera, strih, réžia a tak ;)

- - -

6) Spievanie je zo všetkého najkrajšie (Dara idééééš:): Sadneme si zase na koberec (na zadok a vymyslíme jednoduchú pieseň, v ktorej sa bude spievať o dýchaní a samozrejme refrén budú vymenované orgány dýchacej sústavy ;)

- - -

7) Hollywood entertainment uvádza II.:  Film bez hudby, to je ako noha bez ruky :P. Opäť ideme každý ku svojmu compu a do svojho filmu vložíme hudobný podmaz (našu zadýchanú pieseň ;)

- - -

8) V zdravom tele, zdravý vzduch:  Trochu pocvičíme a budeme pozorovať, čo sa stane s našim dychom. Nie, nemyslím, či nám začne páchnuť, alebo tak. Skôr, či sa zrýchli, spomalí, nezmení...potom zase koberec (zadok :) a úvahy o nesmrteľnosti chrústa a dôvodoch, aká zmena nastala a prečo asi ;)

- - -

9) Hollywood entertainment uvádza III.:  Nájdeme si názvy orgánov po anglicky (v slovníkoch) a potom ich pridáme do „nášho filmu" ako titulky bežiace pod filmom ;)

- - -

10) Volám sa networker networkovič:  Poznáte prezentačný program Prezi? V podstate je to o čosi efektnejšie, než klasický PPT. Každý z nás si do toho programu vloží svoju fotku (fotku od hlavy až po päty) - tá fotka bude dostatočne veľká, aby bola ako pozadie. Nuž a do časti, kde sa nachádza dýchacia sústava, uloží film. Toto telo bude vlastne obrovská multimediálna mapa.

- - -

Tu sa s vami a vašimi žiakmi rozlúčim, no ak chcete, môžete pokračovať sami...        

 

11) Ide pieseň dokola: Celý postup zopakujete, ale s trávením. Sami, už bezo mňa. Samozrejme na záver opäť vložíte do nášho tela. Potom môžete skúsiť vylučovanie, rozmnožovanie...pekne krásne vždy 1-10 ;)

- - -

Tak akoooo? Je tu nejaká odvážna škola, trieda, ktorá by chcela/mohla so mnou podniknúť takéto týždenné rande (tak dve hodiny denne ;)? Upozorňujem, že to bude zadarmo, nakoľko ja nie som zlatokop a ona nie je šľapka!

 

Ps: Bohužiaľ, ponúkam len školám v Bratislave, keďže ide, podobne ako tomu bolo v prípade samohlások, len o moju zábavku a musím popri nej stíhať aj bežné pracovné povinnosti :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?